США перешкоджають китайській Huawei реалізувати проекти в Тихоокеанському регіоні
США і Китай змагаються за авторитет у Папуа-Новій Гвінеї

Влада США намагається перешкодити китайському виробнику техніки Huawei реалізувати великий проект з будівництва інтернет-інфраструктури в Папуа-Новій Гвінеї, щоб загальмувати зростання впливу китайської компанії в Тихоокеанському регіоні, повідомляє The Financial Times, на який посилається DailyComm.
В інтерв'ю національній мовній корпорації Australian Broadcasting Corporation (ABC) глава американської дипломатичної місії в Канберрі Джеймс Карузо заявив, що США спільно з Японією і Австралією мають намір запропонувати альтернативу планам Huawei.
«Ми працюємо над зустрічною пропозицію. Ми не кажемо: «не ведіть бізнес з Китаєм». Умови КНР вже відомі, і ми повинні вступити в конкурентну боротьбу», – заявив дипломат.
США, Японія і Австралія намагаються стримувати проекти китайських виробників, які вони реалізують в рамках державної програми КНР «Один пояс – один шлях». У липні 2018-го країни підписали тристоронню угоду про інвестиції в проекти з інфраструктури та розвитку в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Пекін, у свою чергу, розширює економічні і політичні зв'язки в регіоні. За останні сім років Китай виділив $6 млрд на сприяння проектам в південній частині Тихого океану.
Папуа-Нова Гвінея – найбільший одержувач допомоги від КНР. Країні обіцяно $5 млрд інвестицій, з яких вона поки що отримала і витратила $402 млн.
У 2013 році Huawei і гвінейська державна компанія Telikom PNG підписали контракт на будівництво національної широкосмугової мережі зв’язку на суму $200 млн.
У рамках проекту 5 міст Папуа-Нової Гвінеї, включаючи столицю Порт-Морсбі, зв'яже підводний кабель. Проект збирається профінансувати китайський банк Exim Bank of China.
Тим часом держсекретар США Майк Помпео в липні 2018 року оголосив про виділення $113 млн на розвиток інфраструктури в Індо-Тихоокеанському регіоні, в тому числі на проекти в області цифрового зв'язку і кібербезпеки.
Влада Австралії також активно чинить опір посиленню впливу Китаю в Тихоокеанському регіоні. У липні 2018 року Австралія фактично заблокувала прокладку підводного кабелю Huawei від Сіднея до Соломонових островів і Папуа-Нової Гвінеї. Крім того, в серпні австралійським операторам заборонили купувати 5G-обладнання у Huawei під приводом ризиків шпигунства.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].