У Києві відкрили віртуальний пам'ятник творцю біткойна Сатоші Накамото

У Києві відкрили віртуальний пам'ятник творцю біткойна Сатоші Накамото

Пам’ятник на постаменті, де колись стояв Ленін, можна побачити в додатку віртуальної реальності

У Києві відкрили віртуальний пам'ятник творцю біткойна Сатоші Накамото
фото forklog.com

У суботу, 29 вересня, в Києві на місці колишнього пам'ятника Леніну відбулося відкриття віртуального пам'ятника творцю біткойна Сатоші Накамото, повідомляє ForkLog.

Ця інсталяція стала першою в рамках глобального проекту створення Міст доповненої реальності під егідою Satoshi Nakamoto Republic.

Віртуальний пам’ятник Сатоші можна побачити за допомогою спеціального мобільного додатку. Додаток для перегляду віртуального пам'ятника можна знайти в Google Play по фразі Satoshi Nakamoto Republic або в App Store за ключовим словом Satoshi Monument.

Технологія доповненої реальності порівняно нова, тому більш старші моделі телефонів можуть її не підтримувати.

Перед відкриттям пам’ятника пройшла хода криптоентузіастів, які несли в руках плакати з гаслами на підтримку біткойна: «Return the rate of $20 000 for 1 bitcoin» («Поверніть біткойн по $20 000), «We want pension in bitcoin» («Ми хочемо пенсію в бійкойнах») і т.д.

У Києві відкрили віртуальний пам'ятник творцю біткойна Сатоші Накамото
https://forklog.com

«Оскільки ніхто не знає, хто такий Сатоші Накамото, то він цілком може бути українцем, а значить – і онуком чи правнуком Махно», – каже засновник Satoshi Nakamoto Republic Олександр Сорока.

Він додає, що з простого бажання повеселитися затія швидко переросла в глобальний проект зі створення віртуальних міст доповненої реальності.

«До кінця 2018 року ще два віртуальних образи Сатоші Накамото з'являться в США. До ініціативи долучилася компанія Younk, перша в світі музична блокчейн-платформа. Співзасновники компанії Павло Єлізаров та Андрій Даховський стали засновниками віртуальних пам'ятників в Лос-Анджелесі та Маямі», – зазначили організатори акції.

Після встановлення віртуального пам'ятника організатори також планують подати громадську петицію в Київську міську державну адміністрацію і оголосити збір грошей на установку реального пам'ятника.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті