«Укроборонпром» готує для передання ФДМ перших 10 підприємств на приватизацію

«Укроборонпром» готує для передання ФДМ перших 10 підприємств на приватизацію

Серед яких ДП «171 Чернігівський ремонтний завод» та ДП «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод»

«Укроборонпром» готує для передання ФДМ перших 10 підприємств на приватизацію
Фото: Shutterstock

Держконцерн «Укроборонпром» готує передання Фонду держмайна (ФДМ) перших 10 непрофільних підприємств, які зараз займаються випуском продукції цивільного призначення чи ще у 90-х припинили будь-яке виробництво і, на яких сумарно у штаті знаходиться близько 300 працівників, йдеться у повідомленні на сайті держконцерну.

«До Фонду державного майна України вже передано пропозицію щодо приватизації ДП «171 Чернігівський ремонтний завод», який більше 10 років не мав замовлення і тільки після 2014 року виконав поодинокий ремонт автомобільної техніки військового призначення, у подальшому розпочавши співпрацю із цивільними структурами, сконцентрувавшись на роботі із автонавантажувачами», – зазначають у держконцерні.

Так, для запуску цього підприємства «Укроборонпром», у тісній співпраці із правоохоронними органами, добився заборони відчуження будь-якого майна заводу та провів інші заходи з максимально можливого «оздоровлення» підприємства.

Крім того, ще одним, вже запропонованим для приватизації підприємством, є ДП «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод», що виробляє котли, колектори, резервуари, насосні установки та газові балони для автомобілів. З 2014 року підприємство знаходиться у стані санації.

«Виведення зі складу Концерну непрофільних активів дозволить акумулювати всі сили саме для розвитку дійсно важливих для обороноздатності України підприємств, від оновлення виробничих потужностей та завантаження яких залежить обороноздатність країни», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, після проведення прозорої приватизації кошти від неї напряму будуть направлені ФДМ до Державного бюджету України. Це ті кошти, які, у випадку прийняття відповідних рішень керівництвом країни, можливо направити на оновлення виробничих потужностей підприємств оборонно-промислового комплексу, або на які Збройні Сили України зможуть закупити нове озброєння, або які будуть направлені по іншим статтям Державного бюджету.

Крім того, серед обов‘язків нових власників буде повне покриття заборгованості перед співробітниками по зарплатні, у випадку її наявності.

Як повідомляють в «Укроборонпромі», із 131 підприємства, що входять до складу Концерну, 20 знаходиться на тимчасово окупованій російським агресором території України. Ще декілька десятків – з 90-х років не випускають оборонну продукцію, тобто не мають стратегічного значення для оборони України та не можуть інтегруватися до оборонного комплексу України.

Як писав Mind, урядовий комітет затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік. Наразі в списку 26 підприємств.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло