Банк Standard Chartered можуть оштрафувати на $1,5 млрд за угоди з Іраном

Банк Standard Chartered можуть оштрафувати на $1,5 млрд за угоди з Іраном

Акції банку на тлі цієї новини продовжують падати

Банк Standard Chartered можуть оштрафувати на $1,5 млрд за угоди з Іраном
фото Shutterstock

Влада США може оштрафувати британський банк Standard Chartered на $1,5 млрд за порушення режиму санкції США щодо Ірану. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Йдеться про порушення, які були допущені Standard Chartered близько 5 років тому, коли банк, за даними американської влади, укладав ділові угоди з іранською стороною, яка перебувала під санкціями.

Точний розмір штрафу поки що не визначений, а сума в $1,5 млрд розрахована на основі обговорень між банком і американськими регуляторами.

В Standard Chartered зазначили, що співпрацюють зі слідством стосовно дотримання режиму санкцій в попередні роки, і продовжують обговорення цього питання з американською владою».

Акції банку відреагували на новини про потенційний штраф падінням на 1,3%. З початку року падіння перевищило 20%.

Банк штрафують не вперше: у грудні 2012 року Standard Chartered довелося виплатити федеральної влади США штраф у розмірі майже 330 млн доларів за незаконну співпрацю з Іраном в обхід американського законодавства.

Нагадаємо, Євросоюз розробляє механізм для захисту європейських компаній, які здійснюють операції з Іраном, від санкцій США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті