Суд ООН зобов’язав Сполучені Штати зняти частину санкцій з Ірану

Суд ООН зобов’язав Сполучені Штати зняти частину санкцій з Ірану

Зокрема тих, що стосуються ввезення до країни гуманітарних товарів та продуктів, пов’язаних із цивільною авіацією

Суд ООН зобов’язав Сполучені Штати зняти частину санкцій з Ірану
фото pixabay.com

Вищий суд ООН наказав Сполученим Штатам скасувати частину санкцій проти Ірану, що стосуються імпорту гуманітарних товарів та продуктів і послуг, пов’язаних з безпекою цивільної авіації. Про це повідомляє АР.

Рішення Міжнародного суду є юридично обов’язковим до виконанням, але залишається дочекатись чи виконає його адміністрація президента США Дональда Трампа.

Згідно з попереднім рішенням суду, Вашингтон повинен скасувати санкції, що стосуються експорту до Ірану медикаментів, продовольчих та сільськогосподарських товарів, запчастин та обладнання, необхідного для забезпечення цивільної авіації.

В своєму рішенні суд постановив, що санкції США «можуть поставити під загрозу безпеку цивільної авіації» в Ірані, а також, що санкції, що обмежують продаж товарів, необхідних для задоволення гуманітарних потреб, таких як продукти харчування, медикаменти та медичні прилади, можуть матиме серйозний негативний вплив на здоров’я та життя людей та території Ірану».

Вводячи так звані «тимчасові заходи», голова суду Абдулкаві Азмед Юсуф підкреслив, що це рішення не визначає кінцевого вирішення справи.

Очікується, що США оскаржуватимуть це рішення під час наступного засідання суду.

Нагадаємо: Трамп приступив до відновлення жорстких антиіранських санкцій після того, як США в травні вийшло з іранської ядерної угоди 2015 року.

Вашингтон оголосив про відновлення санкцій проти Ірану в фінансово-економічній сфері, що передбачають, зокрема, санкції стосовно компаній третіх країн, які ведуть бізнес з іранськими партнерами.

ЄС анонсував створення механізму для захисту від американських санкцій фінансових операцій європейських компаній з Іраном.

США, в свою чергу, заявили, що не дозволять Євросоюзу підірвати їхні санкції проти Ірану.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло