Світовий банк прогнозує економічне зростання України у 2018 році на рівні 3,3% за умови фінансування МВФ

Світовий банк прогнозує економічне зростання України у 2018 році на рівні 3,3% за умови фінансування МВФ

Та критикує ідею запровадження податку на виведений капітал

Світовий банк прогнозує економічне зростання України у 2018 році на рівні 3,3% за умови фінансування МВФ
Фото: Shutterstock

Світовий банк прогнозує, що за умови продовження співпраці з МВФ та впровадження нових структурних реформ економічне зростання України у 2018 році становитиме 3,3 %, у 2019 – 3,5 %, а у 2020–2021 роках, коли пов'язана з виборами невизначеність зменшиться, може перевищити 4%.

Про це йдеться у повідомленні на сайті світової фінустанови.

«Враховуючи те, що цьогоріч дефіцит поточного рахунку може досягти 2,9% ВВП, важливо забезпечити продовження співпраці з офіційними кредиторами, сприяти зростанню прямих іноземних інвестицій та збільшенню експорту продукції з більшою доданою вартістю», – йдеться у повідомленні.

У свою чергу, у протилежному випадку у 2019 році передбачається падіння темпів економічного зростання до менш ніж 2%.

Як зазначається, Україна у 2019 та 2020 роках потребуватиме значних фінансових ресурсів для погашення державного боргу. Відтак критичне значення має затвердження реалістичного бюджету на наступний рік та виконання його з дефіцитом не вище 2,5 % ВВП.

Крім того, у фінустанові зазначають, що Україні слід уникати кроків, що можуть негативно вплинути на доходи бюджету. «Запропонована заміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал може призвести до втрати важливого джерела доходів і в без того складних фіскальних умовах», – йдеться у повідомленні.

Так, для стабілізації державних фінансів у середньостроковій перспективі необхідне впровадження нещодавно ухвалених реформ у сфері охорони здоров’я, освіти, державного управління, пенсійного забезпечення та житлово-комунальних субсидій таким чином, аби запобігти подальшому зростанню видатків, покращуючи при цьому якість державних послуг.

«Адже  відсутність прогресу в реалізації реформ і невиконання умов програми співпраці з МВФ призведуть до втрати довіри інвесторів, загострення макроекономічної вразливості та скорочення внутрішнього попиту через фінансові труднощі», – зазначають у Світовому банку.

Як раніше зазначали у Мінфіні, відсутність фінансової підтримки від міжнародних інститутів може істотно ускладнити рефінансування більш $6,1 млрд держборгу України в іноземній валюті з терміном погашення в 2019 році.

Нагадаємо, за чинною програмою EFF Україна отримала лише чотири транші з 14 запланованих. Замість $17,5 млрд до країни надійшло $8,7 млрд. Основна причина виникнення такої ситуації – навмисне невиконання взятих на себе зобов'язань українською стороною. Детальніше про це, читайте у матеріалі Mind «Чому МВФ не поспішає на допомогу: які обіцянки залишаються невиконаними».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло