Apple і Amazon заперечують, що Китай міг вбудувати шпигунські чіпи в їхні сервери
Американська розвідка стверджує, що мікрочіпи вбудовувалися прямо в материнські плати, що виготовлялися в Китаї

Агенство Bloomberg з посиланням на 17 джерел в розвідці та компаніях написало, що спецслужби Китаю вбудували шпигунські чіпи в обладнання американської компанії Supermicro. Компанія виробляє материнські плати, джерела живлення та інше обладнання, яке використовують приблизно 30 корпорацій, в тому числі великий банк, і багато державних відомств США.
Згідно з матеріалами Bloomberg, чіпи мають дуже малий розмір – до 1 мм, і виявити їх без спеціального обладнання неможливо. Їх імплантували в материнські плати серверів під час конвеєрного виробництва на китайській території.
Чіпи розробили експерти спеціального підрозділу комп'ютерних атак Народно-визвольної армії КНР, стверджує видання. У результаті Пекін міг отримати доступ до внутрішніх мереж клієнтів Supermicro.
За допомогою чіпів хакери могли отримати доступ до всіх функцій серверів, дозволяючи маніпулювати обладнанням і красти дані, зв'язуватися з іншими серверами і проводити таємні операції.
Атака була розкрита в 2015 році американською розвідкою, а також експертами Amazon і Apple. Ще до виявлення чіпів розвідка США отримала відомості про те, що спецслужби Китаю хочуть використовувати цей метод для шпигунства.
Amazon дізналася про наявність сторонніх чіпів у серверах завдяки своїй дочірній компанії AWS в процесі покупки фірми Elemental Technologies, яка займається стисканням відео для стрімінга.
Apple купила близько 7 тисяч заражених китайськими чіпами серверів. Але шкідливе обладнання вчасно виявила служба безпеки компанії.
Обидві компанії стверджують, що їх пристрої і сервери не містять шкідливого обладнання. У відповіді Apple сказано, що компанія «ніколи не знаходила» шкідливі чіпи або вразливості, навмисно розміщені на якому б то не було з серверів компанії. Amazon також повідомила, що не виявляла жодних слідів, які б доводили наявність шкідливих чіпів або модифікацій обладнання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].