Apple і Amazon заперечують, що Китай міг вбудувати шпигунські чіпи в їхні сервери

Apple і Amazon заперечують, що Китай міг вбудувати шпигунські чіпи в їхні сервери

Американська розвідка стверджує, що мікрочіпи вбудовувалися прямо в материнські плати, що виготовлялися в Китаї

Apple і Amazon заперечують, що Китай міг вбудувати шпигунські чіпи в їхні сервери
фото pixabay.com

Агенство Bloomberg з посиланням на 17 джерел в розвідці та компаніях написало, що спецслужби Китаю вбудували шпигунські чіпи в обладнання американської компанії Supermicro. Компанія виробляє материнські плати, джерела живлення та інше обладнання, яке використовують приблизно 30 корпорацій, в тому числі великий банк, і багато державних відомств США.

Згідно з матеріалами Bloomberg, чіпи мають дуже малий розмір – до 1 мм, і виявити їх без спеціального обладнання неможливо. Їх імплантували в материнські плати серверів під час конвеєрного виробництва на китайській території.

Чіпи розробили експерти спеціального підрозділу комп'ютерних атак Народно-визвольної армії КНР, стверджує видання. У результаті Пекін міг отримати доступ до внутрішніх мереж клієнтів Supermicro.

За допомогою чіпів хакери могли отримати доступ до всіх функцій серверів, дозволяючи маніпулювати обладнанням і красти дані, зв'язуватися з іншими серверами і проводити таємні операції.

Атака була розкрита в 2015 році американською розвідкою, а також експертами Amazon і Apple. Ще до виявлення чіпів розвідка США отримала відомості про те, що спецслужби Китаю хочуть використовувати цей метод для шпигунства.

Amazon дізналася про наявність сторонніх чіпів у серверах завдяки своїй дочірній компанії AWS в процесі покупки фірми Elemental Technologies, яка займається стисканням відео для стрімінга.

Apple купила близько 7 тисяч заражених китайськими чіпами серверів. Але шкідливе обладнання вчасно виявила служба безпеки компанії.

Обидві компанії стверджують, що їх пристрої і сервери не містять шкідливого обладнання. У відповіді Apple сказано, що компанія «ніколи не знаходила» шкідливі чіпи або вразливості, навмисно розміщені на якому б то не було з серверів компанії. Amazon також повідомила, що не виявляла жодних слідів, які б доводили наявність шкідливих чіпів або модифікацій обладнання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло