ООН наполягає на «безпрецедентних» діях для боротьби із глобальним потеплінням

ООН наполягає на «безпрецедентних» діях для боротьби із глобальним потеплінням

Експерти наполягають, що треба вживати швидких та рішучих заходів, щоб не дати температурі зрости більш ніж на 1,5 градуси за Цельсієм

ООН наполягає на «безпрецедентних» діях для боротьби із глобальним потеплінням
фото pixabay.com

Міжурядова група експертів із змін клімату (ІРСС) ООН заявила у своєму звіті, що досягти обмеження зростання росту температури на Землі на рівні 1,5 градусів за Цельсієм можна через здійснення «швидких, безпрецедентних та всезагальних змін». Про це повідомляє CNBC.

Довгоочікувана оцінка експертів із змін клімату являє собою похмуру картину щодо шансів людства уникнути потенційно катастрофічного підйому середньої температури на землі.  Це зростання призводить до того, що в світі частіше трапляються засухи, екстремальні природні явища, підвищується рівень моря та зникають види.

ІРСС заявила, що задля того, щоб обмежити зростання температури до 1,5 градуси треба рішучі, «швидкі та далекоглядні» зміни в сфері енергетики, промисловості та транспорту.

«Обмеження потепління до 1,5 градуси ймовірне в рамках законів хімії та фізики, але для цього необхідні безпрецедентні зміни», – сказав Джим Ске, співголова ІРСС.

Ці зусилля мають бути направлені на зниження викидів вуглекислого газу, основної причини зміни клімату, приблизно на 45% від рівня 2010 року до 2030 року.

До 2050 люди мають прийти до «нульових» викидів вуглеводу, тобто на той час людство має знайти як «забирати» з атмосфери увесь викинутий ними парниковий газ.

Зазначається, що за кілька годин до оприлюднення звіту ІРСС, Міжнародне енергетичне агентство попередило, що розробка відновлювальних джерел енергії рухається не достатньо швидко, щоб забезпечити усі потреби людства.

«Апатія та бездіяльність наших політичних лідерів прирікають наших дітей та онуків на жахливий світ кліматичного хаосу», – заявив Девід Донігер, представник Ради захисту природних ресурсів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло