Австралія не хоче відмовлятися від вугілля, незважаючи на вимогу ООН

Австралія не хоче відмовлятися від вугілля, незважаючи на вимогу ООН

Влада Австралії, зробивши економіку країни залежною від вугілля, вважає, що без нього розвиток країни неможливий

Австралія не хоче відмовлятися від вугілля, незважаючи на вимогу ООН
фото Shutterstock

Уряд Австралії, яка є найбільшим в світі експортером вугілля у світі, різко відреагував на заклик Міжурядової ради зі зміни клімату (IPCC) до 2050 року відмовитися від вугілля, щоб скоротити до нуля промислові викиди вуглецю в атмосферу, повідомляє Коммерсант з посиланням на видання The Australian.

Напередодні IPCC випустила доповідь, в якій зазначається, що для уповільнення глобального потепління до рівня 1,5° C в рік (середньорічний рівень підвищення температур на Землі в 1851-1900 роках) знизити промислові викиди вуглецю в атмосферу необхідно на 45% до 2030 року і до нуля – до 2050 року.

Наступного дня після виходу доповіді уряд Австралії заявив про свою незгоду з висновками експертів IPCC і підкреслив, що країна не відмовиться від використання вугілля.

За словами федерального скарбника Австралії Джоша Фрайденберга, «якщо ми виведемо вугілля з нашої енергосистеми, на всьому східному узбережжі Австралії просто згаснуть всі вогні».

Міністр із охорони довкілля Австралії Мелісса Прайс зазначила, що на частку Австралії припадає лише 1% загальносвітового обсягу парникових газів, «у даний час обсяг викидів у нашій країні і так знаходиться на мінімальному рівні за останні 28 років. Ми також залишаємося вірні своїм зобов'язанням, в рамках яких плануємо знизити до 2030 року викиди парникових газів на 26-28% порівняно з 2005 роком».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті