ДФС повідомила про кібератаки на сервіси служби 8 та 9 жовтня 2018 року

ДФС повідомила про кібератаки на сервіси служби 8 та 9 жовтня 2018 року

Деяким користувачам в мережі Інтернет були недоступні сервіс «Електронний кабінет» та Офіційний веб-портал ДФС України

ДФС повідомила про кібератаки на сервіси служби 8 та 9 жовтня 2018 року
Фото: pixabay

Велика кількість запитів, яка була зафіксована 8 та 9 жовтня 2018 року на ІТС «Електронний кабінет» та ІТС «Офіційний веб-портал ДФС України» Державної фіскальної служби (ДФС) спричинила збільшення навантаження на центральний процесор мережевого екрану (до 100%) та призвело до його нестабільної роботи, йдеться у повідомленні на сайті ДФС.

Як зазначається, провайдером було ідентифіковано кібератаку на відмову в обслуговуванні (Denial of service attack, DoS attack) та застосовано механізм захисту від атаки.

«8 жовтня 2018 року, починаючи з 18 год. 00 хв. на зовнішню віртуальну адресу ІТС «Електронний кабінет» в мережі Інтернет (cabinet.sfs.gov.ua, ІР-адреса 217.76.198.152) та 9 жовтня 2018 року, починаючи з 09 год. 00 хв. на зовнішню віртуальну адресу ІТС «Офіційний веб-портал ДФС України» (sfs.gov.ua, ІР-адреса 217.76.198.157) була зафіксована велика кількість запитів, що спричинило збільшення навантаження на центральний процесор мережевого екрану (до 100%) та призвело до його нестабільної роботи», – йдеться у повідомленні.

Так, зазначене кібер-втручання призвело до недоступності ресурсів ІТС «Електронний кабінет» та ІТС «Офіційний веб-портал ДФС України» деяким користувачам в мережі Інтернет.

«Просимо вибачення за тимчасові незручності», – наголошують у ДФС.

Відповідно до Порядку взаємодії органів виконавчої влади з питань захисту державних інформаційних ресурсів ДФС невідкладно було поінформовано Адміністрацію держспецзв’язку про випадки DoS-атак.

Нагадаємо, днями ПриватБанк наголошував, що зокрема, вірус DanaBot може бути небезпечним саме через спроби зовнішнього керування комп’ютером та намагання поцупити логіни та паролі від поштових сервісів, банківських програм та іншої особистої інформації.

Про те, як убезпечити бізнес від кібератак, читайте у колонці СЕО міжнародної компанії у сфері кібербезпеки Hacken Дмитра Будоріна, спеціально для Mind

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло