НБУ продовжує запроваджувати ризик-орієнтований та «forward-looking» підходи в процесах інспектування

НБУ продовжує запроваджувати ризик-орієнтований та «forward-looking» підходи в процесах інспектування

З моменту затвердження оновленої оцінки НБУ вже проведено перевірки 50 банків

НБУ продовжує запроваджувати ризик-орієнтований та «forward-looking» підходи в процесах інспектування
Фото: Shutterstock

Національний банк (НБУ) продовжує запроваджувати ризик-орієнтований підхід до проведення інспекційних перевірок банків, частиною якого є оновлення рейтингової системи CAMELSО, зокрема доповнення рейтингових оцінок компонентом «Операційний ризик» та актуалізація критеріїв оцінок.

Про це йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Як зазначається, з моменту затвердження оновленої оцінки Національним банком вже проведено перевірки 50 банків.

За словами директора департаменту виїзних перевірок банків НБУ Дениса Новикова, перехід на ризик-орієнтоване планування передбачає зміну фокусу інспекційних перевірок із комплексних на тематичні, за окремими компонентами CAMELSО/напрямами діяльності банків, зокрема корпоративне управління, система ризик-менеджменту, система внутрішнього контролю, ІТ-ризики, адже роль ІТ-напрямку в банках з кожним роком зростає.

Як повідомляють у НБУ, загалом за 9 місяців 2018 року департамент виїзних перевірок банків НБУ здійснив 18 планових та 12 позапланових перевірок банків.

Так, CAMELSО дає банкам та регулятору бачення комплексної оцінки, в ході якої підлягають аналізу усі напрямки діяльності та суттєві ризики банку, а особлива увага приділяється корпоративному управлінню та системам управління ризиками і внутрішнього контролю. Результати інспектування за рейтинговою системою CAMELSO Національний банк інтегрує в оцінку SREP.

CAMELSО – капітал (C-Capital Adequacy), якість активів – (A – Asset Quality), менеджмент і корпоративне управління (M – Management), надходження (E- Earnings), ліквідність (L-Liquidity), чутливість до ринкових ризиків (S – Sensitivity to Risk), операційний ризик –(O-Operational Risk).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті