Південна Корея і Туреччина збираються купувати нафту в Ірану після введення санкцій США
Туреччина збирається домовлятися зі Штатами, а корейці знайшли лазівку в законодавстві

Посол Південної Кореї в Тегерані Ю Чон Хен заявив, що, незважаючи на санкції США, південнокорейські компанії не підуть з Ірану, повідомляє телеканал Press TV.
«Багато європейських компаній залишають Іран, але південнокорейські фірми оголосили, що вони залишаться в Ірані», – заявив Ю Чон Хен у Тегерані.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«На наші зв'язки сьогодні впливають санкції США, але той факт, що кооперативи звільнені від цих заборон, дає Південній Кореї дуже хорошу можливість», – додав посол.
Туреччина пішла іншим шляхом і вирішила не йти на пряму конфронтацію зі Сполученими Штатами, а отримати їх схвалення на купівлю іранської нафти після відновлення 4 листопадла санкцій Вашингтона проти Тегерана.
Державна нафтопереробна компанія Туреччини Tupras веде переговори з владою США про можливість закуповувати іранську нафту, повідомило агентство Reuters з посиланням на власні джерела.
«Компанія хоче продовжити імпортувати 3-4 партії іранської нафти в місяць, як і робила під час попередніх санкцій. Але якщо США скажуть припинити імпорт, то їм (компанії Tupras – ред.) доведеться це зробити», – сказало джерело агентства.
З початку жовтня Туреччина вже закупила 3 партії іранської нафти загальним обсягом 3 млн барелів. У 2017 році Іран поставив в республіку 11,5 млн тонн нафти, обігнавши Ірак і Росію.
Як повідомлялося, Індія взагалі вирішила ігнорувати санкції проти Ірану і продовжує купувати в нього нафту.
Нагадаємо, у вівторок, 16 жовтня США ввели санкції проти 20 іранських компаній і банків за підтримку ополченців у складі Збройних сил Ірану.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.