Влада США натиснула на Ірак, щоб відсторонити Siemens і «пропхнути» свою General Electric – FT
Контракт з владою Іраку оцінюється в $15 млрд

Американська компанія General Electric виграла тендер на відновленню енергомережі Іраку після воєнних дій. Але проект компанії пройшов тільки після втручання американської адміністрації, повідомляє Financial Times з посиланням на обізнані джерела.
Сума контракту на відновлення зруйнованої воєнними діями енергомережі країни може досягти $15 млрд.
Кілька днів тому ЗМІ повідомляли, що німецький концерн Siemens ось-ось має укласти угоду з владою Іраку, і сторони вже готуються до підписання меморандуму про взаєморозуміння.
Але потім в процес втрутилася адміністрація президента США, яка, за даними джерел FT, нагадала іракському керівництву, що 7 тисяч американських військових загинули в Іраку з 2003 року.
Після цього головний радник прем'єр-міністра Іраку Хайдера аль-Абаді, як пише видання, порадив представникам Siemens повертатися додому, оскільки наполегливість німецької компанії створює проблеми Іраку, враховуючи тиск з боку США.
«Уряд США приставив нам пістолет до скроні» – сказав він представникам Siemens.
Очікується, що про успішне укладення угоди з Іраком GE повідомить найближчим часом.
За даними FT, США й Ірак раніше вже підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у видобутку нафти і газу і вироблення електроенергії.
Нагадаємо, акції General Electric злетіли на 15% через відставку гендиректора, який пішов у відставку, оскільки не зміг врятувати компанію від збитків.
За матеріалами Коммерсант
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].