МВФ та Україна домовилися про нову програму фінансової підтримки на майже $4 млрд

МВФ та Україна домовилися про нову програму фінансової підтримки на майже $4 млрд

Угоду ще має затвердити менеджмент фонду і схвалити рада директорів МВФ

МВФ та Україна домовилися про нову програму фінансової підтримки на майже $4 млрд
фото Офіційний сайт Президента України

Україна та уповноважений персонал Міжнародного валютного фонду досягли домовленості щодо нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Нова угода замінить програму розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і закінчується в березні 2019 року.

«Нова програма stand-by із запитаним доступом до SDR2,8 млрд ($3,9 млрд) послужить основою для економічної політики влади в 2019 році», – ідеться в повідомленні МВФ у п'ятницю ввечері.

Також зазначається, що угоду має затвердити менеджмент фонду, а після цього – схвалити рада директорів МВФ.

Засідання ради очікується після парламентського схвалення державного бюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій персоналу МВФ та збільшення тарифів на газ і опалення для домогосподарств, яке відображає ринкові тенденції, зі збереженням підтримки малозабезпечених споживачів.

Очікується, що Рада МВФ затвердить програму до кінця 2018 року за умови, що Україна виконає всі домовленості, у тому числі, прийняття Верховною Радою державного бюджету, який відповідає рекомендаціям МВФ.

«Ми переконані, що угода stand-by буде достатньою опорою для України, поки ми продовжуємо наші структурні реформи. Економіка України зростає вже протягом десяти кварталів підряд, інфляція та дефіцит бюджету – під контролем, інші макроекономічні показники теж демострують позитивну динаміку», – прокоментувала заяву МВФ в.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова.

«Такий вияв підтримки наших міжнародних партнерів у поєднанні з реалістичним та збалансованим бюджетом на 2019 рік та середньостроковим бюджетним плануванням, за який Верховна Рада проголосувала вчора – це дуже позитивний момент для нас. Продовження співпраці з МВФ дозволить нашому уряду отримувати фінансування на дуже привабливих умовах та нарощувати валютні резерви, які зараз становлять $18 млрд», – зазначила вона.

***

Нагадаємо: поточна програма України й МВФ обсягом $17,5 млрд, з яких Україна отримала лише $8,7 млрд у зв'язку з повільним впровадженням узгоджених реформ, закінчується навесні 2019 року. У 2018 році Національний банк і Міністерство фінансів розраховують отримати $1,9 млрд від МВФ. Для продовження співпраці з фондом Верховна Рада повинна прийняти закон про створення антикорупційного суду у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії, а уряд – привести ціни на газ до імпортного паритету й забезпечити механізм їх автоматичного регулювання зі зміною цінової кон'юнктури.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло