МВФ та Україна домовилися про нову програму фінансової підтримки на майже $4 млрд
Угоду ще має затвердити менеджмент фонду і схвалити рада директорів МВФ

Україна та уповноважений персонал Міжнародного валютного фонду досягли домовленості щодо нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA), повідомляє Інтерфакс-Україна.
Нова угода замінить програму розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і закінчується в березні 2019 року.
«Нова програма stand-by із запитаним доступом до SDR2,8 млрд ($3,9 млрд) послужить основою для економічної політики влади в 2019 році», – ідеться в повідомленні МВФ у п'ятницю ввечері.
Також зазначається, що угоду має затвердити менеджмент фонду, а після цього – схвалити рада директорів МВФ.
Засідання ради очікується після парламентського схвалення державного бюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій персоналу МВФ та збільшення тарифів на газ і опалення для домогосподарств, яке відображає ринкові тенденції, зі збереженням підтримки малозабезпечених споживачів.
Очікується, що Рада МВФ затвердить програму до кінця 2018 року за умови, що Україна виконає всі домовленості, у тому числі, прийняття Верховною Радою державного бюджету, який відповідає рекомендаціям МВФ.
«Ми переконані, що угода stand-by буде достатньою опорою для України, поки ми продовжуємо наші структурні реформи. Економіка України зростає вже протягом десяти кварталів підряд, інфляція та дефіцит бюджету – під контролем, інші макроекономічні показники теж демострують позитивну динаміку», – прокоментувала заяву МВФ в.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова.
«Такий вияв підтримки наших міжнародних партнерів у поєднанні з реалістичним та збалансованим бюджетом на 2019 рік та середньостроковим бюджетним плануванням, за який Верховна Рада проголосувала вчора – це дуже позитивний момент для нас. Продовження співпраці з МВФ дозволить нашому уряду отримувати фінансування на дуже привабливих умовах та нарощувати валютні резерви, які зараз становлять $18 млрд», – зазначила вона.
***
Нагадаємо: поточна програма України й МВФ обсягом $17,5 млрд, з яких Україна отримала лише $8,7 млрд у зв'язку з повільним впровадженням узгоджених реформ, закінчується навесні 2019 року. У 2018 році Національний банк і Міністерство фінансів розраховують отримати $1,9 млрд від МВФ. Для продовження співпраці з фондом Верховна Рада повинна прийняти закон про створення антикорупційного суду у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії, а уряд – привести ціни на газ до імпортного паритету й забезпечити механізм їх автоматичного регулювання зі зміною цінової кон'юнктури.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].