mind
«Північний потік-2» - не заміна, а доповнення до транзиту газу Україною – міністр економіки ФРН

«Північний потік-2» - не заміна, а доповнення до транзиту газу Україною – міністр економіки ФРН

Німеччина продовжує наполягати, що це суто економічний проект

«Північний потік-2» - не заміна, а доповнення до транзиту газу Україною – міністр економіки ФРН
Петер Альтмаєр
фото twitter.com/VCG_GSchunk

Глава Міністерства економіки ФРН Петер Альтмаєр вважає, що проект «Північний потік-2», реалізація якого викликала неабияку критику, зокрема, з боку США, має бути не заміною транзиту газу через територію України, а його доповненням. Про це повідомляє DW із посиланням на виступ міністра під час сировинної конференції в німецькому Потсдамі.

Німеччина, попри критику багатьох країн, неодноразово наполягала на тому, що «Північний потік-2» є суто економічним проектом. Його реалізацією займається «дочка» російського концерну «Газпром». Окрім нього, в будівництві газогону по дну Балтійського моря беруть участь німецькі концерни Wintershall та Eon Ruhrgas, кожна з них має по 15,5%, а також нідерландська Gasuine та французька Engie – 9%.

Нагадаємо: проти «Північного потоку-2» виступає і Європарламент. Європарламентарі у складі 69 осіб направили листа канцлеру ФРН Ангелі Меркель з проханням переглянути позицію її країни щодо будівництва газогону, оскільки він поставить під ризик всю енергосистему ЄС.

Втім, як повідомлялось, минулого місяця, Меркель зробила крок назустріч зусиллям, спрямованим на появу американського газуhttps://mind.ua/news/20189802-zdalas-trampu-merkel-pogodilas-kupuvati-amerikanskij-gaz в Німеччині та погодилась на спільне фінансування будівництва терміналу для скрапленого природного газу із США.

Раніше стало відомо, що Данія, завдяки громадським обговоренням альтернативного маршруту газопроводу, зможе затягнути його будівництво щонайменше на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті