mind
Податкова вимагає від «Нафтогазу» 16 млрд грн за перемогу над «Газпромом»

Податкова вимагає від «Нафтогазу» 16 млрд грн за перемогу над «Газпромом»

«Нафтогаз» заперечує

Податкова вимагає від 	«Нафтогазу» 16 млрд грн за перемогу над 	«Газпромом»
Фото DR

НАК «Нафтогаз України» отримав податкове повідомлення про заниження податкових зобов'язань зі сплати ПДВ на 16,3 млрд грн у зв'язку з перемогою у Стокгольмському арбітражі над «Газпромом», повідомляє Інтерфакс з посиланням на проект проспекту емісії єврооблігацій НАК.

«Нафтогаз» заперечив проти висновку податкової перевірки, і станом на дату цього проспекту цінних паперів не було ні переглянутого рішення податкових органів, ні змін в позиції компанії», – йдеться в документі.

НАК пояснює, що Стокгольмський арбітраж присудив йому $4,63 млрд, з яких $3,87 млрд – компенсація втрат і збитків, а $0,76 млрд – відсотки.

Як повідомляється, до 2016 року послуги з транзиту не обкладалися ПДВ, тому компанія оплатила 4,75 млрд грн цього податку тільки за компенсацію за 2016–2017 роки, або за $0,9 млрд з присуджених $3,87 млрд.

Однак ДФС визнала всю суму компенсації платою за послуги, на яку слід нарахувати ПДВ у 2018 році.

У проекті проспекту також йдеться про податкові претензії і до «дочки» НАК – «Укртрансгазу»: близько 2,34 млрд грн за зобов'язаннями з ПДВ та податку на прибуток і близько 1,57 млрд грн (сумарно близько $0,15 млрд) за неправильно розраховані збитки, однак «Укртрансгаз» оскаржив ці податкові висновки у суді.

Нагадаємо: «Нафтогаз» подав позов до уряду України про відшкодування збитків в 6,6 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті