mind
Близько 2 млрд грн з банку Януковича-молодшого вивели через банк Порошенка – ЗМІ

Близько 2 млрд грн з банку Януковича-молодшого вивели через банк Порошенка – ЗМІ

Виведені кошти швидко знімали готівкою

Близько 2 млрд грн з банку Януковича-молодшого вивели через банк Порошенка – ЗМІ
Фото: Shutterstock

Сотні мільйонів гривень були зняті з депозитів «Всеукраїнського банку розвитку» Олександра Януковича через касу «Міжнародного інвестиційного банку» президента Петра Порошенка. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з повідомленням, була знята готівка.

Гроші були позичені у Яшар Ходжаева – одного з соратників Януковича-молодшого.

Гроші в «Всеукраїнському банку розвитку» заарештували після Євромайдану. А вже в 2016-2017 роках Печерський районний суд Києва почав знімати арешт з частини цих рахунків, пояснюючи це відсутністю підстав для продовження арешту. Після цього стало відомо, що готівкові, які знімали після розблокування рахунків, були зняті співробітниками «Всеукраїнського банку розвитку».

В тому числі, грудні 2016- го Печерський суд зняв арешт з рахунків Валерії Есаулковой, яка працювала в банку старшим офіс-менеджером. У 2017 році вона особисто зняла з рахунку майже 80 млн гривень готівкою.

Разом з цим, екс-начальник Департаменту бізнес-аналітики та методології роздрібного бізнесу Роман Ємелін в 2017 році особисто зняв готівкою близько 50 млн грн.

Деякі зі співробітників банку не знали, що на них були оформлені депозити і виплачені в кінці кінців десятки млн грн. Інші, почувши питання про походження коштів, відмовлялися спілкуватися з журналістами.

Депозитні рахунки в банку Олександра Януковича були оформлені на три десятка посадових осіб банку, які не мали доходів, що відповідають б розмірами їх депозитів.

Однак не всі співробітники знімали гроші лічно.Однім з довірених осіб став адвокат Олексій Салазскій, співвласник адвокатського об'єднання «Бона Фідес», який працював в структурі МАКО-холдингу Олександра Януковича.

Він і розповів, що всі ці гроші зайняв громадянин України Яшар Ходжаєв. За даними слідства, зараз Яшар Ходжаєв знаходиться в Росії.

Співробітники банку показали суду довідки про те, що позичили гроші на депозитах банку у Ходжаева, і суд прийняв ці пояснення, але законністю походження коштів у Ходжаева слідство не цікавилося.

Щоб забрати кошти з банку Януковича, вкладники повинні були відкрити рахунки в будь-якому діючому українському банку, куди спочатку повинні були перерахувати ці кошти.

Майже всі екс-працівники банку Януковича, з чиїх рахунків один за одним було знято арешт, пішли знімати гроші в «Міжнародний інвестиційний банк», а саме близько 2 млрд грн, які були перераховані з банку Януковича в банк Порошенко.

Майже відразу частину коштів зняли готівкою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті