Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
ДФС донарахувала «Юкрейніан Кемікал Продактс» Фірташа 21,9 млн грн пені

ДФС донарахувала «Юкрейніан Кемікал Продактс» Фірташа 21,9 млн грн пені

За недотримання граничних строків розрахунків у сфері ЗЕД

ДФС донарахувала «Юкрейніан Кемікал Продактс» Фірташа 21,9 млн грн пені
Бізнесмен Дмитро Фірташ
Фото УНІАН

Офіс великих платників ДФС під час перевірки ПрАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс», підконтрольного бізнесмену Дмитру Фірташу, встановив порушення підприємством вимог валютного законодавства в частині недотримання граничних строків розрахунків у сфері ЗЕД та донарахував 21,9 млн грн пені.

Про це йдеться у повідомленні на сайті офісу.

«Шостий апеляційний адміністративний суд (Київ) підтвердив правомірність донарахування Офісом великих платників 21,9 млн грн валютної пені», – пояснюють у ДФС.

Як зазначається, протягом 2015–2016 років платник експортував хімічну продукцію резидентам Швейцарії та Російської Федерації на суму понад $80 млн. Валютна виручка від іноземних компаній надійшла частково в сумі $40 млн, чим порушені вимоги валютного законодавства у частині своєчасного надходження валютних коштів.

Разом з тим товариство уклало імпортний контракт з кіпрською компанією на поставку мінеральних добрив. Проте, сплативши  авансові платежі в сумі $33 млн на користь кіпріотів, українська компанія товар не отримала. При цьому повернення авансових платежів також не відбулося.

Нагадаємо: завод «Кримський титан» бізнесмена Дмитра Фірташа перереєструвався в Києві і був перейменований на «Юкрейнінан Кемікал Продактс». Підконтрольні Фірташу компанії Tolexis Enterprises AG та «Хімкомснаб» займалися реалізацією продукції «Кримського титана» на європейському та російському ринках, вказуючи виробником продукції «Юкрейніан Кемікал Продактс».

Раніше уряд України анонсував підготовку санкцій проти низки компаній, які є партнерами заводу «Кримський титан» бізнесмена Дмитра Фірташа.

Крім того, напередодні ДФС також підтвердила у суді правомірність донарахування 31,6 млн грн валютної пені за порушення ТОВ «Фоззі-Фуд» вимог валютного законодавства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті