Оновлено: Порошенко повернувся до Верховної Ради для виступу (ВІДЕО)

Оновлено: Порошенко повернувся до Верховної Ради для виступу (ВІДЕО)

У Верховній Раді триває обговорення щодо введення воєнного стану

Оновлено: Порошенко повернувся до Верховної Ради для виступу (ВІДЕО)
Петро Порошенко
Фото: скриншот відео з виступу

Верховна Рада після кількагодинної «десятихвилинної» перерви розпочала позачергове засідання щодо введення воєнного стану в Україні.

Наразі, до Верховної Ради повернувся Президент України Петро Порошенко для виступу перед народними депутатами.

«Українська влада і український парламент, український уряд і український президент роблять все можливе, щоб захистити рідну землю. І зараз, коли ми як ніколи потребуємо об’єднання, і зараз, коли нам треба об’єднати зусилля, коли нам треба прийняти надважливе рішення про оголошення воєнного стану, який, я хочу окремо наголосити, буде застосований виключно у випадку наземної російської воєнної агресії (…) Якщо, дай Боже, спільними зусиллями нам вдасться уникнути цього сценарію, я наголошую як Президент і Верховний Головнокомандувач ЗСУ – не буде обмеження прав, не буде обмеження свобод! Як тільки російський солдат перетне кордон, я не буду втрачати жодної секунди для того, щоби забезпечити захист української землі», – наголосив глава держави.

Виступу Порошенка передував виступ прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. 

«Ми маємо виходити з інтересів держави (…) Ми маємо зберегти стабільність у нашій країні (…) Тепер що стосується прав і свобод українських громадян (…) Президент абсолютно чітко сказав, що жодних обмежень прав і свобод людини не буде, і я вірю в слова президента», – наголосив Гройсман.

Першим перед Верховної Радою виступив голова Ради Національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов.

Так, він, зокрема пояснив, що після введення в дію воєнного стану, «відповідно до міжнародної практики в умовах введення воєнного стану інформується Організація Об’єднаних Націй про тимчасове обмеження прав і свобод громадян, при чому президент наполягає, що це не буде нагальне імперативне обмеження. Тільки там, де будуть відбуватись військові дії».

У свою чергу, міністр закордонних справ Павло Клімкін у виступі поінформував, що саме порушила Росія і які акти агресії вона здійснила стосовно України, йдеться у повідомленні на сайті Верховної Ради. Так, він назвав учорашні дії Росії щодо кораблів ВМС України прямим, відкритим та неприхованим актом агресії відносно до України.

«Застосувавши силу в територіальних водах України, Росія порушила права України на регулювання навігації у власному територіальному морі, що є порушенням статей Конвенції ООН з морського права», – додав він.

Нагадаємо: ряд народних депутатів вимагали від голови ВР Андрія Парубія провести попередні консультації із президентом України Петром Порошенком до початку голосування.

Як зазначив у коментарі каналу 112 народний депутат Юрій Чижмарь (Радикальна партія Олега Ляшка), народні депутати вимагають провести консультації з президентом Петром Порошенком щодо обмежень, зокрема, виборчих прав, прав власності, права на вільні зібрання тощо, які наведені у відповідному указі президента.

«Ми не бачимо доцільності вводити такі обмеження на всій території України. (…) Ми хочемо, по-перше, зрозуміти його (президента України. – Mind) позицію (…) Ми хочемо внести зміни в цей документ, щоб виборчий процес можна було почати вчасно», – зазначив Чижмарь у коментарі.

«Дайте нам консультації з президентом», – наголосив народний депутат Олег Ляшко під час намагання голови Верховної Ради Андрія Парубія розпочати позачергове засідання Верховної Ради.

Як зазначив на це Парубій, «до початку засідання Верховної Ради буде оголошено перерву (…) Перед початком сесії я оголошу консультації з президентом України», – зазначив Парубій.

Так, ряд депутатів у залі Верховної Ради скандували «Перерва!».

Голова Верховної Ради о 16:50 оголосив перерву на 10 хвилин.

Пізніше, через блокування парламентської трибуни Президент України Петро Порошенко скасував свій виступ і поїхав з Верховної Ради.

Нагадаємо: Порошенко підписав указ про введення воєнного стану в Україні.

«У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», – йдеться у тексті Указу Президента, розміщеному на сайті Верховної ради – додатку №1 до законопроекту № 9338 «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».

Про те, скільки коштуватиме оснащення армії наступного року, читайте у матеріалі Mind «Бюджет 2019: чим заплатимо за боєготовність і соціальну стабільність».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло