НБУ оштрафував Укрсоцбанк на 30 млн грн за видачу понад 1 млрд грн готівки без належної перевірки клієнтів
Крім Укрсоцбанку також було оштрафовано Місто Банк, а Райффайзен Банк Аваль отримав письмове застереження

Національний банк України в листопаді наклав на ПАТ «Укрсоцбанк» (Київ) штраф у розмірі 30 млн 454,928 тис. грн за фінансові операції з видачі готівки в сумі понад 1 млрд грн на підставі документів з ознаками фіктивності або взагалі без будь-яких підтверджуючих документів. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на інформацію на веб-сайті НБУ.
Нацбанк також виніс банку письмове застереження, у тому числі за порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку – публічних осіб, їх близьких або пов'язаних з ними осіб; за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу; за порушення порядку зупинення фінансових операцій; за невиконання обов'язку відмовити в проведенні фінансових операцій; за порушення порядку реєстрації фінансових операцій, а також за порушення порядку подання спеціально уповноваженому органу інформації.
Крім Укрсоцбанку, НБУ також оштрафував ПАТ «Місто Банк» (Одеса) на 4,227 млн грн за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу щодо операцій клієнтів.
Банк, зокрема, регулярно супроводжував операції з переведення в готівку коштів на суми, які в десятки разів перевищували заявлені клієнтами доходи, а також операції з переказу на рахунки юридичних осіб з ознаками фіктивності коштів з рахунку клієнта, які були отримані внаслідок операцій купівлі-продажу цінних паперів , емітенти яких фігурують в кримінальному провадженні як емітенти «сміттєвих» цінних паперів.
Крім того, Нацбанк виніс Місто Банку письмові застереження за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу.
Міра впливу у вигляді письмового застереження була застосована також щодо АТ «Райффайзен Банк Аваль» (Київ). Підставою послужило невиконання обов'язку проводити первинний фінансовий моніторинг операцій, учасниками або вигодонабувачами яких є громадські діячі, їх близькі або пов'язані з ними особи, в порядку, визначеному для клієнтів високого ризику.
Як повідомлялося, UniCredit і ABH Holdings S.A. у жовтні 2016 року завершили операцію з обміну активами, у межах якої група передала холдингу 99,9% акцій Укрсоцбанку в обмін на міноритарну частку власності в ABH Holdings S.A. у розмірі 9,9%. Передбачається, що незабаром Альфа-Банк і Укрсоцбанк будуть об'єднані в один банк, що працює під одним брендом.
У ABH Holdings S.A. входять також Альфа-Банк в Україні, Білорусі, Казахстані, Росії та Amsterdam Trade Bank N.V. Дочірні компанії ABHH також здійснюють діяльність на Кіпрі й у Великобританії.
Власниками ABH Holdings S.A. є уродженець Львова Михайло Фрідман (32,8632%) і уродженець Києва Герман Хан (20,9659%), що є в даний час громадянами Ізраїлю і проживають у Лондоні, Олексій Кузьмічов – 16,3239 %% (громадянин РФ, який проживає в Лондоні), Петро Авен – 12,4018% і Андрій Косогов – 3,6716% (обидва – громадяни РФ, які проживають у Москві), а також група UniCredit SpA – 9,9%, і The Mark Foundation for Cancer Research – 3,8736%.
Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2018 року за розміром чистих активів Альфа-Банк посідав 6-те місце (56,894 млрд грн), Укрсоцбанк – 13-те місце (20,050 млрд грн) серед 82 діючих фінустанов.
Місто Банк заснований в 1993 році. За даними НБУ на 18 травня 2018 року основними акціонерами фінустанови були Іван Фурсін, який прямо і опосередковано володів 97,140513% акцій банку, громадянин Латвії Ігор Буймистер – 1,8373%. Крім того, 19 фізичних осіб володіли від 0,000085% до 0,395864% кожен.
Згідно з даними Нацбанку України, за станом на 1 жовтня 2018 року за розміром загальних активів банк займав 45-те місце (1,678 млрд грн) серед 82 банків, що діяли в Україні.
Райффайзен Банк Аваль був заснований в 1992 році. За його даними, на 1 січня 2018 року Raiffeisen Bank International володів 68,28% статутного капіталу фінустанови, ЄБРР – 30%.
Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2018 року за розмірами активів Райффайзен Банк Аваль займав 5-те місце (78,631 млрд грн) серед 82 діючих банків.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].