НБУ спростив банкам процедуру отримання екстреної підтримки ліквідності

НБУ спростив банкам процедуру отримання екстреної підтримки ліквідності

Встановлено критерії відповідності для страховиків, які страхують майно під заставою за кредитами НБУ

НБУ спростив банкам процедуру отримання екстреної підтримки ліквідності
Фото: НБУ

Національний банк України (НБУ) для забезпечення фінансової стабільності полегшив доступ банків до екстреної підтримки ліквідності, зокрема, спростив процедуру укладання генерального договору, що сприятиме зменшенню часових та фінансових витрат банків, йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Як зазначається, відповідне рішення затверджено постановою правління №128 від 27 листопада 2018 року, яка набирає чинності 4 грудня.

Документ, зокрема, передбачає скасування вимог щодо надання банком фінансової моделі розвитку, відстрочення вимоги щодо надання звіту про оцінку нерухомого майна до моменту виникнення потреби у кредиті (раніше – вже на етапі укладання генерального договору з Національним банком).
Крім того, Постановою  скасовано вимоги щодо надання звіту про оцінку вартості майнових прав за кредитами юридичних осіб на етапі укладання генерального договору, подовжено термін дії звіту про оцінку майна з 3 до 6 місяців до дня його подання до НБУ, скорочено час перевірки відповідності суб’єктів оціночної діяльності встановленим критеріям.

Також, оновленою процедурою визначені ознаки неприйнятності нерухомого майна для передачі в заставу НБУ. Це, зокрема, нерухоме майно поза межами обласних та районних центрів (крім цілісних майнових комплексів, об’єктів виробничої або складської нерухомості), незабудовані земельні ділянки поза межами Києва, Дніпра, Одеси, Харкова і Львова, збиткові майнові комплекси та нерухомість, експлуатація якої не приносить дохід. Неприйнятною також вважатиметься нерухомість, характеристики якої не відповідають даним у технічній документації, об’єкти в аварійному стані тощо.

Регулятор також встановив критерії відповідності для страхових компаній, які страхують майно, що перебуває в заставі за кредитами НБУ. Це, зокрема, відсутність упродовж останніх двох років порушень вимог законодавства, рентабельна діяльність та наявність перестрахувального покриття ризиків у провідних міжнародних компаніях. До того ж такі страхові компанії мають бути не пов’язаними з банком-позичальником особами, а частка отриманих ними страхових платежів за операціями зі страхування кредитних та фінансових ризиків не повинна перевищувати 5% загального обсягу страхових платежів за підсумками останнього звітного року.

Раніше, НБУ затвердив обов’язковій нормативу ліквідності – коефіцієнт покриття ліквідності (LCR) – з 1 грудня 2018 року, на рівні 80% з поетапним його доведенням до рівня 100%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло