Здорожчання на ринку «довгої» гривні в Україні спровокували три банки

Здорожчання на ринку «довгої» гривні в Україні спровокували три банки

Зростання доходності річних вкладів в гривні продемонстрували «Райффайзен Банк Аваль», «МІБ» та «Сбєрбанк»

Здорожчання на ринку «довгої» гривні в Україні спровокували три банки
фото Shutterstock

З огляду на помітне подорожчання вкладів в національній валюті на 9 та 12 місяців, зниження доходності 3-місячних депозитів в гривні і падіння середніх ставок до них та зростання середньої доходності депозитів  в гривні на 12 місяців, очевидно, що банкам «знову» потрібен «довгий» ресурс. Про це повідомляє Family Office.

Зазначається, що здорожчання на ринку «довгого» ресурсу в основному спровокували три банки. Більше всього доходність річних вкладів в гривні зросла в «Райффайзен Банк Аваль» (на 1,11% річних), «МІБ» (1,08%) та «Сбєрбанк» (0,62%).

3-місячні кредити здешевіли в банках «ПУМБ» (на 0,15%) та «Райффазен Банк Аваль» (на 0,21%). Крім того, залучати гроші населення н 3 місяців почав «Укрсиббанк», але запропонував не найвищу доходність – 9,5% річних, що також вплинуло на середній показник на ринку.

За даними Мінфіну, за останні два тижні найбільш помітно зросли в ціні вклади в національній валюті на 9 та 12 місяців. Між тим, доходність 3-місячних депозитів в гривні знизилась. Середні ставки по ним впали на 0,09%. Інші вклади здорожчали. Середня доходність депозитів в гривні на 12 місяців виросла на 0,11% річних, на 9 місяців – на 0,12% річних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті