НБУ: Київ є лідером за середньою кількістю активних платіжних карток на одного мешканця

НБУ: Київ є лідером за середньою кількістю активних платіжних карток на одного мешканця

Жителям столиці доступно у 2,5 рази більше POS-терміналів, ніж у регіонах України

НБУ: Київ є лідером за середньою кількістю активних платіжних карток на одного мешканця
Фото: pixabay.com

Київ є лідером за середньою кількістю активних платіжних карток на одного мешканця, яких на жителя столиці припадає 2, у той час, коли по Україні цей показник становить в середньому 1 картку, йдеться у повідомленні Національного банку України (НБУ) на сторінці Facebook.

Як зазначається, про це зауважив Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр Яблунівський під час панельної дискусії про інновації у фінансових технологіях у рамках Інвестиційного форуму міста Києва.

«Київ є лідером за середньою кількістю активних платіжних карток на одного мешканця. Якщо по Україні цей показник становить в середньому одну картку, то в Києві удвічі більше – дві активні картки на одного киянина», – зазначив він.

#event «Київ є лідером за середньою кількістю активних платіжних карток на одного мешканця. Якщо по Україні цей показник...

Опубликовано Національний банк України Вторник, 4 декабря 2018 г.

Крім того, за його словами у Києві на 1 000 населення припадає 17,8 POS-терміналів (по Україні – 6,7 шт./1 000 населення).

«Вищою є і частка безготівкових операцій у загальній кількості операцій з платіжними картками – близько 56% у Києві (в цілому по країні – 44,3% за результатами дев’яти місяців цього року)», – зауважив Яблунівський.

Також він додав, що у 2015 році Київ став п’ятим містом у світі (після Лондона, Санкт-Петербурга, Чикаго та Бухареста), де сплатити за проїзд у метро можна безпосередньо на турнікеті банківською карткою. Також Київ є одним із лідерів за проникненням безконтактних сплат.

За його словами, усе це свідчить про високу фінансову інклюзію населення столиці, що, у свою чергу, є підгрунтям для комфортного розвитку високотехнологічного та інноваційного фінансового бізнесу.

Нагадаємо: за даними НБУ загальна кількість операцій із використанням платіжних карток за дев’ять місяців 2018 року склала 2,8 млрд, а їх обсяг – понад 2 трлн грн. Ці показники порівняно з аналогічним періодом 2017 року зросли на 27,2 та 38,5% відповідно.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло