Угорщина і надалі продовжуватиме блокувати комісію Україна – НАТО – глава МЗС країни

Угорщина і надалі продовжуватиме блокувати комісію Україна – НАТО – глава МЗС країни

Петер Сійярто заявив, що це триватиме, «доки Україна не припинить систематичні порушення прав угорської громади»

Угорщина і надалі продовжуватиме блокувати комісію Україна – НАТО – глава МЗС країни
Петер Сійярто, глава МЗС Угорщини
фото www.kormany.hu

Угорщина підтримує суверенітет України та її територіальну цілісність, але продовжуватиме захищати інтереси угорської громади на українській території. Про це йдеться в повідомленні на сайті уряду Угорщини.

Очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто зазначив, що це триватиме доти, доки Україна не припинить «систематично порушувати права угорської спільноти».

«На нас чинять сильний тиск, щоб ми віддали цю позицію. Якщо ми здамося, у нас більше не буде інших ресурсів для участі в житті угорської спільноти», – додав Сійярто.

Міністр підкреслив, що захист прав національних меншин є невіддільним від питань безпеки та стабільності та нагадав, що Україна взяла на себе обов’язок підтримувати, розвивати та поважати права угорців.

За його словами, Угорщина піде на розблокування за єдиної умови: коли Україна «зробить необхідні кроки для відновлення прав угорської спільноти, яка проживає на українській території, що відповідатиме двостороннім домовленостям та міжнародному праву. М’яч на українській стороні поля».

Зазначається, що Угорщина блокує засідання комісії Україна – НАТО на найвищому рівні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло