Народні депутати пропонують продовжити мораторій на продаж землі
Законодавці пропонують продовжити заборону на продаж с/г земель на термін від 3,5 місяців до 10 років

Народні депутати пропонують продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення на строки від 3,5 місяців до 10 років.
Відповідні 7 законопроектів – № 9355-1, 9355-2, 9355-3, 9355-4, 9355-5, 9355-6, 9355-7 народні обранці від різних фракцій зареєстрували днями у Верховній Раді.
Так, терміни продовження мораторію автори документів пропонують прив’язати, зокрема до видатних дат, до проведення Всеукраїнського референдуму з цього питання, до запровадження прозорого ринку земель, до запровадження законодавчої бази щодо формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільгоспкооперативів.
У свою чергу, як зазначають автори одного з проектів №9355-5 підготовленого за ініціативи Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), скасування земельного мораторію в умовах воєнного стану, економічної кризи і недосконалої судової системи без врегулювання на законодавчому рівні процедури обороту земель створює загрозу як національній, так і продовольчій безпеці України.
Автори цього законопроекту пропонують подовжити заборону на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2020 року.
«Не дивлячись на те, що в Україні постійно ведуться дискусії щодо можливого введення ринку землі, нам досі не був представлений законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення. Це питання надзвичайно хвилює вітчизняних аграріїв і викликає безліч питань. За таких обставин говорити про зняття мораторію рано», – заявив заступник голови ВАР Денис Марчук. Так, в асоціації зауважили, що до введення обороту земель сільськогосподарського призначення надзвичайно важливою є розробка та прийняття законодавчої бази з формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації.
У той же час, якщо найближчим часом Україна не скасує мораторій на продаж землі, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) перейде до призначення грошових компенсацій українцям, що звернуться у справах щодо неможливості продати сільськогосподарську землю. Розмір компенсації буде коливатись від 4 000 до 75 000 євро.
Раніше, ЄСПЛ присудив 2 українцям, власникам невеличких земельних ділянок, компенсацію по 3000 євро кожному.
Нагадаємо: 7 грудня 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].