Народні депутати пропонують продовжити мораторій на продаж землі

Народні депутати пропонують продовжити мораторій на продаж землі

Законодавці пропонують продовжити заборону на продаж с/г земель на термін від 3,5 місяців до 10 років

Народні депутати пропонують продовжити мораторій на продаж землі
Фото: Shutterstock

Народні депутати пропонують продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення на строки від 3,5 місяців до 10 років.

Відповідні 7 законопроектів – № 9355-1, 9355-2, 9355-3, 9355-4, 9355-5, 9355-6, 9355-7 народні обранці від різних фракцій зареєстрували днями у Верховній Раді.

Так, терміни продовження мораторію автори документів пропонують прив’язати, зокрема до видатних дат, до проведення Всеукраїнського референдуму з цього питання, до запровадження прозорого ринку земель, до запровадження законодавчої бази щодо формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільгоспкооперативів.

У свою чергу, як зазначають автори одного з проектів №9355-5 підготовленого за ініціативи Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), скасування земельного мораторію в умовах воєнного стану, економічної кризи і недосконалої судової системи без врегулювання на законодавчому рівні процедури обороту земель створює загрозу як національній, так і продовольчій безпеці України.

Автори цього законопроекту пропонують подовжити заборону на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2020 року.

«Не дивлячись на те, що в Україні постійно ведуться дискусії щодо можливого введення ринку землі, нам досі не був представлений законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення. Це питання надзвичайно хвилює вітчизняних аграріїв і викликає безліч питань. За таких обставин говорити про зняття мораторію рано», – заявив заступник голови ВАР Денис Марчук. Так, в асоціації зауважили, що до введення обороту земель сільськогосподарського призначення надзвичайно важливою є розробка та прийняття законодавчої бази з формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації.

У той же час, якщо найближчим часом Україна не скасує мораторій на продаж землі, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) перейде до призначення грошових компенсацій українцям, що звернуться у справах щодо неможливості продати сільськогосподарську землю. Розмір компенсації буде коливатись від 4 000 до 75 000 євро.

Раніше, ЄСПЛ присудив 2 українцям, власникам невеличких земельних ділянок, компенсацію по 3000 євро кожному.

Нагадаємо: 7 грудня 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті