Мінфін «знайшов» на пенсії ще 10 млрд грн у держбюджеті-2018

Мінфін «знайшов» на пенсії ще 10 млрд грн у держбюджеті-2018

Збільшення планується здійснити за рахунок зменшення видатків на реформу держуправління, підримку твариннцтва та фермерства

Мінфін «знайшов» на пенсії ще 10 млрд грн у держбюджеті-2018
Фото: УНІАН

Міністерство фінансів підготувало зміни до закону про державний бюджет на 2018 рік, якими зокрема збільшуються видатки на виплату пенсій на 10,8 млрд грн, повідомляє Економічна правда.

Як зазначається, відповідний проект постанови, який є у розпорядженні ЕП, розглядався 5 грудня на засіданні уряду.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив його доопрацювати у триденний строк.

Зміни в бюджет вносяться шляхом перерозподілу. Саме тому основні параметри бюджету змінюються не суттєво – доходи зростають на 118,5 млн грн – до 918 млрд грн. Видатки збільшені на 230 млн грн – до 991,9 млрд грн.

Згідно з проектом постанови, Мінфін збільшив видатки на виплату пенсій на 10,8 млрд грн. Додатково 227 млн грн виділено на виплату доплат за роботу у зоні відчуження.

Разом з цим уряд зменшив видатки на 1,2 млрд грн на реформу держуправління, на 979 млн грн – на програму підтримки тваринництва, на 850 млн грн – на підтримку фермерства.

Скорочені також видатки бюджету на заходи, пов’язані з проведенням приватизації (- 260 млн грн), та фінансову підтримку сільгоспвиробників (- 250 млн грн).

За інформацією Мінфіну, через демографічні обставини, стан на ринку праці та низку інших факторів, невитраченими залишаються 7,2 млрд грн, які призначалися на виплату допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям. Ці кошти пропонується також направити на вищезгадане підвищення пенсій.

Видатки на обслуговування державного боргу через курсовий фактор скорочено на 2,5 млрд грн.

В частині фінансування (покриття дефіциту) Мінфін зменшив на 2,5 млрд грн план за надходженнями від приватизації. Тепер в міністерстві очікують, що продаж державних активів принесе в бюджет 18,8 млрд грн замість початково запланованих 21,3 млрд грн.

Також, у бюджеті з’явився пункт про те, що нерозподілені залишки субвенцій на соціально-економічний розвиток та розвиток охорони здоров’я у селах залишатимуться на рахунках місцевих бюджетів. Міста зможуть витратити ці кошти у 2019 році.

Нагадаємо: за січень-жовтень цього року державний бюджет було виконано з дефіцитом 4,8 млрд грн при затвердженому в законі про держбюджет граничного рівня 80,6 млрд грн.

Так, за даними Мінфіну, основними причинами недовиконання надходжень (2,4 млрд грн) стало недоотримання дивідендів нарахованих на акції –9,7 млрд грн, акцизного податку – 6 млрд грн, коштів, що перераховуються НБУ – 5,9 млрд грн, надходжень від продажу конфіскату – 4,5 млрд грн, ПДВ із ввезених товарів – 0,7 млрд грн, рентної плати за користування надрами – 3,2 млрд грн та ввізного мита – 1,2 млрд гривень при одночасному перевиконанні власних надходжень на 14,2 млрд грн, податку на прибуток підприємств – на 13,1 млрд грн, ПДВ із вироблених товарів з урахуванням відшкодування – на 0,4 млрд грн та податку та збору з доходів фізичних осіб – на 1 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті