ДФС пояснила нюанси розмитнення автомобілів на єврономерах

ДФС пояснила нюанси розмитнення автомобілів на єврономерах

ДФС навела відповіді на ТОП-11 запитань українців щодо розмитнення «євроблях»

ДФС пояснила нюанси розмитнення автомобілів на єврономерах
Фото Shutterstock

Державна фіскальна служба (ДФС) відповіла на найчастіші запитання платників податків щодо нових умов ввезення транспортних засобів (ТЗ) з іноземною реєстрацією, йдеться у повідомленні на сайті ДФС.

Як зазначається, рейтинг ТОП-11 запитань у ДФС склали у відповідь на численні запити від українців після внесення змін до Митного кодексу України щодо нових умов митного оформлення «євроблях».

1. Які документи потрібно подавати для митного оформлення автомобілів, ввезених з Литви, Польщі, Болгарії та Німеччини у режимі тимчасового ввезення або транзиту, і на автомобілі, які будуть ввозитися з Європи за новим законом?

Як пояснили у ДФС, у всіх випадках необхідно подати: реєстраційні документи на автомобіль (техпаспорт); документи, які підтверджують право власності на ТЗ (договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (довіреність); рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, що визначає вартість товару.

2. Де можна розмитнити ТЗ? За інформацією ДФС, митне оформлення можливе на будь-якій митниці України.

3. Чи можна не виїжджати за межі України, а розмитнити авто на митниці свого регіону? 
«Так, але тоді треба подати необхідні документи і пред'явити ТЗ», – зазначили у фіскальній службі.

4. Може авто бути заявленим як «імпорт» особою, яка не перетинала на ньому кордон?
«Так, але за умови подання документів, які підтвердять право власності на транспорт або право розпоряджатися ним або декларувати (доручення)», – пояснили у ДФС.

5. Чи може скористатися 50-відсотковою знижкою протягом 90 днів особа, яка вже розмитнила автомобіль?
«Ні, знижка протягом 90 днів (тобто коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку) може бути використана при оформленні тільки одного авто. Оскільки ТЗ вже було оформлено митницею раніше і платежі були сплачені, повторно оформити той самий автомобіль неможливо», – наголосили у фіскальній службі.

6. Чи може авто в'їжджати на територію України із заздалегідь підготовленою митною декларацією без оплати заставних платежів, якщо авто заявлено як «імпорт»?
За інформацією ДФС, якщо громадянин вирішив ввезти ТЗ, подання попередньої митної декларації та гарантування оплати митних зборів є обов'язковими. В такому випадку використання грошового завдатку є лише одним із видів забезпечення митних зборів. Грошовий завдаток обов'язковий тільки тоді, коли ввозиться автомобіль, що знаходиться на постійній реєстрації за межами країни.

7. Чи може громадянин сам звернутися до митниці і подати документи для імпорту авто чи це повинен робити спеціальний митний брокер?
Заповнити митну декларацію та необхідні документи можна самостійно, зазначають у ДФС, проте неправильне заповнення може призвести до низки неприємностей. Інформація про митних брокерів оновлюється і знаходиться на веб-порталі ДФС в розділі  «Реєстри».

8. Чи необхідно приїжджати на автомобілі в зону митного огляду для його догляду?
«Пред'явлення авто митниці обов'язкове. Рішення про огляд ТЗ приймає посадова особа згідно з вимогами Митного кодексу», – пояснили у ДФС.

9. Якщо штраф за прострочений транзит оплачено, є необхідність платити 8 500 грн, передбачених новим законом?
Як зазначається, оплата штрафу не звільняє від виконання взятих зобов'язань про дотримання митного режиму. «Якщо після оплати штрафу авто все одно перебуває на території України, то є підстави вважати, що авто знаходиться в Україні з порушенням митного законодавства. Новий закон передбачає добровільну сплату суми 8 500 грн при оформленні в режим імпорту ТЗ із порушеними термінами і режимом транзиту або тимчасового ввезення», – наголосили у ДФС.

10. На які реквізити потрібно сплачувати внесок 8500 гривень і як дізнатися, чи треба його платити?
«За законом, добровільний внесок потрібно платити одночасно з митними зборами. Реквізити – індивідуальні для кожної митниці, цю інформацію можна знайти на сайтах територіальних підрозділів ДФС або дізнатися у працівників митниці», – пояснили у фіскальній службі.

11. Хто і як визначає вартість авто, з якого сплачується ПДВ і мито?
За інформацією фіскального відомства, вартість ТЗ визначають за договором купівлі-продажу, інвойсом, банківськими або іншими платіжними документами, додатковою інформацією про вартість аналогічних ТЗ у країні експорту. Як зазначається, документи повинні мати дату продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна авто, його модель, рік випуску, ім'я та прізвище особи, якій продано автомобіль. «Якщо є підстави вважати, що вартість авто вказана невірно, митниця визначить вартість самостійно», – пояснили у ДФС.

Нагадаємо: Верховна рада прийняла закон (законопроект №8487) про «євробляхи» 8 листопада 2018 року. Пізніше документ підписав Президент Петро Порошенко.

Про нове у процедурі розмитнення автівки на єврономерах, читайте у матеріалі Mind «Прощавайте, «євробляхи»: якими будуть нові умови розмитнення авто»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло