Президент підписав закони про «євробляхи»

Президент підписав закони про «євробляхи»

Порошенко підписав закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами

Президент підписав закони про 	«євробляхи»
Фото: Shutterstock

Президент Петро Порошенко підписав закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами. Про це президент повідомив на сторінці у Twitter.

«Підписав закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами. Усі кошти від цього, від першої й до останньої гривні, підуть до Пенсійного фонду», – пише Порошенко.

Нагадаємо: 8 листопада Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №8487 про розмитнення автомобілів.

Базові ставки акцизного податку для нового легкового автомобіля встановлюються на рівні 50 євро за бензиновий двигун та 75 євро – за дизельний. Для автомобілів з бензиновим двигуном об'ємом від 3000 куб. см ставка підвищена до 100 євро, для дизельних об'ємом від 3500 куб. см – до 150 євро.

Крім того, будуть встановлені строки щодо пільгового розмитнення автомобілів на «євробляхах». Відтак, власники авто, які розмитнять свій транспорт протягом 90 днів після набуття законом сили, отримають пільговий коефіцієнт 0,5 – на 50% менше. На оформлення нерозмитненого авто власник матиме 180 робочих днів.

Однак пізніше стали з'являтись повідомлення про акції власників і прихильників автомобілів з європейської реєстрацією. Вимагали, зокрема, скасування коефіцієнт віку в розрахунку вартості акцизу.

Про те,  чому соломонове рішення парламенту не вгамувало полум’я протесту, читайте у колонці голови Центру аналізу та стратегій Ігоря Чаленка, спеціально для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті