Захворіло у світі
11,465,636
Померло у світі
534,588
Вилікувалось у світі
6,189,108
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
В Британії вигадали, як пристосувати старі вугільні шахти до вирощування в них овочів та зелені

В Британії вигадали, як пристосувати старі вугільні шахти до вирощування в них овочів та зелені

Шахти вважаються ідеальним середовищем для вирощування рослин, оскільки на них не впливають пори року та погода, а необхідні культурам поживні речовини завжди «під рукою»

В Британії вигадали, як пристосувати старі вугільні шахти до вирощування в них овочів та зелені
Фото University of Nottingham

Старі вугільні шахти у Великобританії, якими більше не користуються, можна перетворити на підземні вертикальні ферми для вирощування ягід, овочів та зелені. Про це повідомляє Daily Mail.

Зазначається, що старі вугільні шахти обладнають спеціальним світлодіодним освітленням, розробленим спеціально для вирощування певних культур, і вони будуть вирощуватись у водних розчинах, а не в ґрунті, задля оптимізації врожайності.

Дослідники переконують, що стабільна температура підземних ферм та абсолютний захист від шкідників та хвороб дозволить збільшити врожайність в десятки разів.

Зазначається, що вертикальні підземні ферми можуть збиратись та обслуговуватись роботами та не потребують, щоб людина сама спускалась у шахту.

Професор Саффа Ріффат, президент Світової спільноти стійких енергетичних технологій, що базується в Ноттінгемському університеті, вважає, що вартість проекту не перевищуватиме 30 тис фунтів, а енергії споживатиме як три будинки. Тим не менш, за його словами, одна така ферма зможе щорічно приносити 80 тонн сільськогосподарських культур.

В основі проекту лежить метод, відомий як гідропоніка, під час якого рослини вирощуються під штучним світлом, а їх корені знаходяться в спеціальному «гідропонічному розчині», який складається з води та необхідних поживних речовин (калій, кальцій, азот, магній) замість ґрунту.

В Британії вигадали як пристосувати старі вугільні шахти до вирощування в них овочів та зелені

Під час процесу вирощування, воду іноді зливають, щоб корені могли «подихати» киснем.

Британський чиновник, який керує усіма закинутими шахтами, говорить, що відкритий для нових видів їх використання, але вважає, що цей проект може мати унікальні технічні, юридичні та фінансові проблеми.  Однією з них, на його думку, є ймовірність підвищення рівня води, утворення газів під землею та руйнація тунелів шахт.

Зазначається, що наразі в Великобританії є близько 150 покинутих шахт, які займають орієнтовно 25 тим кв км під землею.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті