Луценко повідомив, як просувається розслідування розстрілів на Майдані
Справу може бути передано до суду вже на початку 2019 року

Генеральна прокуратура України завершила експертизи у справі про розстріли активістів на Євромайдані. Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко в ефірі одного з телеканалів, передає Укрінформ.
«Ми завершили експертизу в справі тих осіб, які віддавали, за версією слідства, наказ розстріляти мирний Майдан. На початку наступного року ми завершимо слідство, зможемо пред’явити суспільству, підозрюваним, а пізніше і звинувачуваним, докази того, що саме Янукович, Захарченко, Якименко, Шуляк, відповідно, президент, керівник СБУ, МВС, Внутрішніх військ та їх підлеглі віддали злочинні накази, через які на Майдані загинули більше 100 осіб, більше півтори тисячі було поранено», – сказав він.
Луценко вважає, що це може стати «найбільш очікуваним процесом за ці роки».
Тривалість розслідування він пояснив тим, що причетні до розстрілів встигли знищити більшу частину даних перед втечею в Росію. В результаті слідчим довелося опитати тисячі людей і по крупинках встановлювати факти, докази, проводити експертизу.
«Втікачі не просто втекли в Росію, а перед цим знищили всю переписку, всі сервери. Проте слідчі змогли встановити факти, докази, опитати тисячі людей, дати фактаж, який, за висновком експертизи, має причинно-наслідковий зв'язок зі смертями на Майдані», – повідомив Луценко.
Одночасно стало відомо, що Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт проти колишнього заступника начальника одного з районних управлінь міліції Києва за звинуваченням у побитті студента під час подій Революції гідності 2014 року. Про це повідомила прес-служба ГПУ.
Повідомляється, що підозрюваний звинувачується в перевищенні влади і необгрунтованому затримання в січні 2014 року на Подолі одного зі студентів, що супроводжувалось застосуванням насильства і заподіянням тілесних ушкоджень.
Після побиття і затримання потерпілого студента, разом з іншими, було доставлено до одного райуправління міліції столиці. Там на них були складені сфальсифіковані кримінальні провадження.
Дії правоохоронців були кваліфіковані за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384, ст. 340 КК України («Перевищення влади за попередньою змовою групою осіб, службове підроблення, дача завідомо неправдивих свідчень і незаконне перешкоджання організації, проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій»).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].