Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Порошенко підписав розірвання Договору про дружбу між Україною та Росією

Порошенко підписав розірвання Договору про дружбу між Україною та Росією

Досі цього не було зроблено лише тому, що він фігурував у правових позовах України до Росії

Порошенко підписав розірвання Договору про дружбу між Україною та Росією
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Петро Порошенко у понеділок 10 грудня підписав Закон України «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією», інформує прес-служба глави держави.

Порошенко підкреслив, що на початку 2019 року спливає черговий десятирічний термін,  коли Україна має офіційно визначитися, продовжувати цей договір чи припинити.  За його словами, «вибір очевидний – припинити».

Цей договір не був розірваний раніше лише заради того, щоб використовувати його положення як базу для численних позовів України до міжнародних судів та інших міжнародних інстанцій стосовно Росії – як порушниці цього договору, пояснив президент.

«Непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину нашої стратегії на остаточний розрив з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу», – підкреслив Порошенко.

За його словами, Україна і надалі буде переглядати ті чи інші угоди з РФ на предмет їх корисності. Це завдання покладено на міністерство закордонних справ України.

Глава держави підкреслив, що також вимагає від Кабінету міністрів створити міжвідомчий координаційний орган для формування консолідованої претензії України до Росії за заподіяні тривалою збройною агресією збитки.

«Я розраховую, що особливий статус та спеціальні функції дозволять такому органу достатньо ефективно виконувати покладені на нього завдання із захисту національних інтересів України», – підсумував Порошенко.

«Договір про дружбу» між Росією і Україною був підписаний 31 травня 1997 року тодішніми президентами двох країн Леонідом Кучмою і Борисом Єльциним. Країни офіційно визнали кордони одна одної і закріпили принципи стратегічного партнерства і повагу територіальної цілісності.

Після російської окупації Криму і Донбасу в 2014 році в Україні не раз звучали заклики розірвати цей договір через порушення Кремлем територіальної цілісності України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті