«Ми збагатили економіку США на $150 млрд»: гендиректор Google свідчить перед Конгресом
Республіканці вимагають від Пічаї відповіді, чи не блокує Google хороші новини про Республіканську партію

У вівторок генеральний директор компанії Google Сундар Пічаї виступає в юридичному комітеті Палати представників Конгресу США, де намагається переконати законодавців у тому, що технологічний гігант працює без будь-яких політичних упереджень, передає Голос Америки.
«Я керую цією компанією без політичної упередженості і докладаю зусиль, щоб гарантувати, що наші продукти працюють так само. Чинити інакше суперечило б нашим ключовим принципам і нашим діловим інтересам», – йдеться в заяві Пічаї.
«За останні три роки ми внесли $150 млрд в економіку США, збільшили наш штат на 24 000 співробітників і заплатили понад 43 млрд американським партнерам з пошуку, YouTube і Android. Ці інвестиції посилюють наше суспільство і створюють тисячі робочих місць», – сказав він.
«Ми багато працюємо над тим, щоб гарантувати надійність наших продуктів і ми провели ряд перевірок, щоб переконатися, що вони продовжують відповідати нашим стандартам», – сказав Пічаї.
Сундар Пічаї з’явився в Конгресі на вимогу конгресменів-республіканців, які мають підозри, що налаштування пошуковика Google ставлять американських консерваторів в невигідне становище.
Президент Трамп теж звинуватив компанію, що вона блокує новини від консерваторів. У серпні він написав у Twitter, що Google нібито «фальсифікує» результати пошуків на сайті, блокуючи інформацію про республіканців, консерваторах і матеріали «чесних ЗМІ».
Як повідомлялося, Трамп звинуватив Google у підтасовуванні лише негативних новин про нього.
Оновлено: Член Палати представників Зоя Лофгрен просить Пічаї пояснити, чому при введенні в пошук слова «ідіот» Google видає картинки з Дональдом Трампом, і як працює механізм пошуку.
At hearing discussing political bias accusations, Rep. Zoe Lofgren (D-CA) asks Google CEO Sundar Pichai to explain how a picture of Donald Trump comes up when looking up the term «idiot» under images and how search results work https://t.co/UnnwgPQFqO pic.twitter.com/oqRmMeWzW5
– CBS News (@CBSNews) 11 грудня 2018 р.
На це Сундар Пічаї відповів, що жоден із працівників сервісу не має технічної можливості маніпулювати результатами пошуку. Працює виключно система, яка вибирає найбільш часто вживані і ключові слова і повʼязує їх з тим чи іншим фото.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].