Захворіло у світі
11,910,220
Померло у світі
545,728
Вилікувалось у світі
6,505,587
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Кабмін встановив граничну ставку за гарантованими СБ позиками в євро на рівні 4,9% річних

Кабмін встановив граничну ставку за гарантованими СБ позиками в євро на рівні 4,9% річних

Позика у $400 млн під гарантію на $375 млн буде надана 2 траншами, погашення якої має відбутись за 10 років після залучення

Кабмін встановив граничну ставку за гарантованими СБ позиками в євро на рівні 4,9% річних
Фото: Shutterstock

Кабінет міністрів України під час засідання у вівторок затвердив граничну вартість запозичень в євро під гарантію Світового банку (СБ) на рівні 4,9% річних, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з пояснювальною запискою до рішення, текст якої має в своєму розпорядженні агентство, кошти будуть надані двома траншами. Перший – гаситься єдиним платежем за 4 роки, другий – в рамках амортизаційного механізму: за 4 роки і 6 місяців після залучення коштів позика підлягає поступовому погашенню певними сумами кожні півроку. Остаточне погашення другого траншу має бути за 10 років після залучення.

Крім того, в пояснювальній записці вказується, що кредит в еквіваленті $400 млн, залучається у Deutsche Bank AG і TMF Global Service (UK) Limited (обидва – Велика Британія) під гарантію Міжнародного банку реконструкції і розвитку (структура СБ – Mind) на $375 млн.

У той же час інформоване джерело в уряді уточнив агентству, що остаточна сума гарантій буде встановлена радою директорів СБ під час засідання у вівторок, 18 грудня.

Комісія за організацію випуску встановлена на рівні 0,8% загальної суми позики.

Нагадаємо: Україна розраховує на прийняття радою директорів Фонду 18 грудня рішення про відкриття нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року і спливала в березні 2019 року. Передбачається, що програма stand-by обсягом близько $3,9 млрд допоможе Україні підтримувати макростабільність в період проведення президентських і парламентських виборів в 2019 році, коли на країну чекають також пікові виплати по зовнішньому боргу.

Раніше міністр фінансів Оксана Маркарова відзначала, що відновлення фінансового співробітництва з МВФ відкриє шлях до пільгового залученню до держбюджету $800 млн під гарантії СБ на $650 млн. Засідання ради директорів СБ з цього питання також заплановано 18 грудня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті