НБУ оприлюднив постанову щодо майбутньої системи валютного регулювання

НБУ оприлюднив постанову щодо майбутньої системи валютного регулювання

Документ матиме тимчасовий характер дії – до остаточного переходу до повної свободи проведення валютних операцій

НБУ оприлюднив постанову щодо майбутньої системи валютного регулювання
Фото: НБУ

Національний банк України оприлюднив останній з семи проектів нормативно-правових актів, які з 7 лютого 2019 року стануть основою для нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої законом «Про валюту і валютні операції», передає БізнесЦензор із посиланням на прес-службу НБУ.

Як зазначається, норми опублікованого проекту спрямовані на протидію кризовим явищам. Документ носитиме тимчасовий характер – до остаточного переходу до повної свободи проведення валютних операцій, повідомляє НБУ.

Передбачається, що це положення не вводить нові валютні обмеження, одночасно розширюючи можливості проведення окремих валютних операцій.

НБУ повідомляє, що положенням граничні терміни розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів збільшуються вдвічі – до 365 днів, запроваджується автоматизована система електронних лімітів на зміну індивідуальних ліцензій на окремі валютні операції з переказу резидентами коштів за кордон.

Також спрощується валютний нагляд за операціями купівлі та переведення іноземної валюти до 150 000 грн в еквіваленті; розширюється перелік доступних валютних операцій клієнтів з банками, зокрема, дозволяється проведення валютних свопів і безпоставочних форвардів.

Крім цього, стає можливим онлайн-покупка фізичними особами іноземної валюти та банківських металів у межах 150 000 грн в еквіваленті на день; дозволяється придбання юридичними особами банківських металів без фізичної поставки в 150 000 грн в еквіваленті на день; дозволяються перекази фізичних осіб за кордон до 150 000 грн без відкриття рахунку.

У той же час документ продовжує дію низки обмежень, які вже діють на даний момент. Так, продовжені обмеження репатріації дивідендів за кордон в іноземній валюті на суму в 7 млн євро на місяць, а репатріації інвестицій (продаж нелістингових акцій і корпоративних облігацій) – сумою в 5 млн євро на місяць.

Також продовжено заборону надання кредитів (позик) у гривні нерезидентам; отримання зовнішніх запозичень виключно через один банк; покупка валюти на міжбанківському ринку для виконання зобов'язань за зовнішньоекономічними контрактами виключно через один банк і на умовах Т + 1; заборона купівлі валюти без зобов'язань за зовнішньоекономічними контрактами або за кредитні кошти.

Крім того, продовжені вимоги збереження валютного нагляду за операціями взаємозаліку зобов'язань, збереження вимоги щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб у розмірі 50%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті