У Китаї стає популярним вирощування тарганів у промислових масштабах

У Китаї стає популярним вирощування тарганів у промислових масштабах

Комахи стали ідеальними утилізаторами і годяться на виробництво ліків

У Китаї стає популярним вирощування тарганів у промислових масштабах
stuff.co.nz

У Китаї набирає популярність бізнес із розведення тарганів. Окрім практичного зиску, ці комахи ще й допомагають переробляти відходи у промислових масштабах, пише Reuters, на яке посилається Коммерсант.

Одна тарганяча ферма в провінції Сичуань налічує понад 6 млрд мешканців. Це найбільша в світі ферма з розведення цих комах, але далеко не єдина в Китаї. Ферма належить фармацевтичній компанії Gooddoctor. Тарганів після загибелі обробляють паром, миють, сушать, а потім видобувають з них екстракт, який використовують в медичних цілях. Наприклад, в засобах для схуднення, від втрати волосся або косметичних масках.

«Есенція з таргана підходить для лікування внутрішніх виразок, пошкоджень шкіри і навіть раку шлунка», – розповів агентству директор тарганячої ферми Вень Цзяньго.

Таких ферм по всьому Китаю стає все більше, тому що тарганів використовують не тільки для косметичної галузі. Вони здатні вирішувати куди важливіші проблеми сучасного Китаю. Наприклад, проблему переробки відходів.

У Китаї стає популярним вирощування тарганів у промислових масштабах
Deutsche Welle

Ця проблема – одна з найскладніших у країні. Відповідні підприємства не здатні переробити все вироблене мільярдним населенням сміття. Звалища Китаю забиті. І тут на допомогу прийшли таргани, які із задоволенням знищують харчові відходи.

У провінції Шаньдун розташована ферма, де мільярд тарганів щодня поглинає до 50 тонн харчових відходів. Ця ферма управляється компанією Shandong Qiaobin Agricultural Technology, яка планує наступного року відкрити ще три таких «переробних заводи». Це дозволить утилітизувати третину загального обсягу харчових відходів Цзинаня.

При цьому «переробники» далі й самі потрапляють на кухні китайців. Таргани – це цінне і зручне джерело білка для домашньої худоби і риби, яку розводять в неволі.

Варто відзначити, що тарганячий бізнес такого масштабу є високотехнологічним і має ряд особливостей з точки зору безпеки. Величезне «поголів'я» зумовлює велику відповідальність. У разі навіть невеликої втечі тарганів з ферми навколишні райони накриє навала з тисяч комах.

«Це була б катастрофа, – каже  Вень Цзяньго з Gooddoctor. – Але на нашій фермі вжито запобіжних заходів. У нас є спеціальний рів, заповнений водою, в якому живуть риби. Якщо комахи втечуть, вони потраплять в цей рів і будуть з'їдені».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті