Уряд Німеччини спростив працевлаштування для українців
Нововведення стосується не тільки фахівців із вищою освітою, а й представників робітничих професій

Німецький уряд ухвалив 19 грудня законопроект, який полегшує трудову міграцію кадрів, які не є громадянами ЄС. Після цього він буде винесений на розгляд парламенту, передає Deutsche Welle. Нові правила покликані полегшити працевлаштування в Німеччині вихідцям з так званих третіх країн, серед них – Україна.
Зокрема, нововведення спрощують працевлаштування не тільки для фахівців з вищою освітою, а й представників робітничих професій.
Іноземці з вищою або середньою спеціальною освітою уже зараз при наявності низки умов можуть отримати в Німеччині роботу разом із посвідкою на проживання. Згідно з новим законом, тепер така можливість буде у всіх мігрантів, що мають визнане в ФРН свідоцтво професійної кваліфікації.
Ще одне нововведення – при наймі на роботу громадяни Німеччини і ЄС більше не матимуть пріоритету в порівнянні з іноземцями. Однак уряд залишає за собою право знову вводити обмеження за професіями, якщо в тих чи інших галузях німецької економіки почнеться спад і будуть звільнення.
Крім того, закон передбачає, що іноземні фахівці зможуть працевлаштуватися в Німеччині в тому числі і після прибуття в країну.
Досі майбутньому мігранту потрібно було мати ще до виїзду в ФРН уже підписаний трудовий договір з німецькою фірмою. Тепер ця умова не є обов'язковою.
Згідно з новими правилами, людина, яка володіє визнаною у ФРН кваліфікацією і знає німецьку мову, зможе все одно приїхати в Німеччину і півроку шукати тут роботу. Але протягом цього терміну вона не матиме права на отримання соціальної допомоги і повинна буде довести, що здатна сама себе утримувати.
Влада ФРН також має намір полегшити процедуру визнання зарубіжних дипломів та інших документів про отримання вищої або професійно-технічної освіти.
Як зазначає видання, найзапекліші суперечки в правлячій коаліції викликало питання про зміну статусу мігрантів, які отримали відмову в наданні притулку, але добре інтегрованих, і які знайшли собі місце на німецькому ринку праці. Від цієї можливості в результаті відмовилися.
Замість цього закон передбачає, що іноземець отримає лише відстрочку від висилки строком на два роки – за умови, що у нього вже як мінімум 18 місяців є робота із зайнятістю не менше 35 годин на тиждень, а із зарплатні роблять соціальні відрахування.
Раніше Mind публікував Рейтинг трудової міграції: в які країни найчастіше їдуть в пошуках роботи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].