Уряд Німеччини спростив працевлаштування для українців

Уряд Німеччини спростив працевлаштування для українців

Нововведення стосується не тільки фахівців із вищою освітою, а й представників робітничих професій

Уряд Німеччини спростив працевлаштування для українців
фото Shutterstock

Німецький уряд ухвалив 19 грудня законопроект, який полегшує трудову міграцію кадрів, які не є громадянами ЄС. Після цього він буде винесений на розгляд парламенту, передає Deutsche Welle. Нові правила покликані полегшити працевлаштування в Німеччині вихідцям з так званих третіх країн, серед них – Україна.

Зокрема, нововведення спрощують працевлаштування не тільки для фахівців з вищою освітою, а й представників робітничих професій.

Іноземці з вищою або середньою спеціальною освітою уже зараз при наявності низки умов можуть отримати в Німеччині роботу разом із посвідкою на проживання. Згідно з новим законом, тепер така можливість буде у всіх мігрантів, що мають визнане в ФРН свідоцтво професійної кваліфікації.

Ще одне нововведення – при наймі на роботу громадяни Німеччини і ЄС більше не матимуть пріоритету в порівнянні з іноземцями. Однак уряд залишає за собою право знову вводити обмеження за професіями, якщо в тих чи інших галузях німецької економіки почнеться спад і будуть звільнення.

Крім того, закон передбачає, що іноземні фахівці зможуть працевлаштуватися в Німеччині в тому числі і після прибуття в країну.

Досі майбутньому мігранту потрібно було мати ще до виїзду в ФРН уже підписаний трудовий договір з німецькою фірмою. Тепер ця умова не є обов'язковою.

Згідно з новими правилами, людина, яка володіє визнаною у ФРН кваліфікацією і знає німецьку мову, зможе все одно приїхати в Німеччину і півроку шукати тут роботу. Але протягом цього терміну вона не матиме права на отримання соціальної допомоги і повинна буде довести, що здатна сама себе утримувати.

Влада ФРН також має намір полегшити процедуру визнання зарубіжних дипломів та інших документів про отримання вищої або професійно-технічної освіти.

Як зазначає видання, найзапекліші суперечки в правлячій коаліції викликало питання про зміну статусу мігрантів, які отримали відмову в наданні притулку, але добре інтегрованих, і які знайшли собі місце на німецькому ринку праці. Від цієї можливості в результаті відмовилися.

Замість цього закон передбачає, що іноземець отримає лише відстрочку від висилки строком на два роки – за умови, що у нього вже як мінімум 18 місяців є робота із зайнятістю не менше 35 годин на тиждень, а із зарплатні роблять соціальні відрахування.

Раніше Mind публікував Рейтинг трудової міграції: в які країни найчастіше їдуть в пошуках роботи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло