Країни Балтії і Білорусь створили інвестклуб ChangerBAN для колективних інвестицій

Країни Балтії і Білорусь створили інвестклуб ChangerBAN для колективних інвестицій

Mind.ua - інформаційний партнер клубу в Україні

Країни Балтії і Білорусь створили інвестклуб ChangerBAN для колективних інвестицій
https://www.db.lv

Понад  80 успішних бізнесменів з Естонії, Латвії, Литви та Білорусі зібралися в Ризі на відкриття першого регіонального клубу приватних інвесторів ChangerBAN. Мета клубу – обʼєднати лідерів бізнесу, які вкладатимуть кошти в нові підприємства, щоб допомогти їм швидко рости. Клуб має на меті розвивати новий вид інвестицій – бізнес-ангелів, пише Dienas Bizness.

«Інвестклуб допоможе відшукувати і підтримувати талановиті стартапи у всіх країнах Балтії та Білорусі» , – сказав В'ячеслав Небагатих, співзасновник ChangerBAN.

З одного боку, ChangerBAN пропонує можливості для нових компаній, які шукають фінансування, з іншого боку, це простий спосіб розвивати інструменти спільного інвестування.

«На початковому етапі ми пропонуємо нашим членам можливість інвестувати в синдикат, тому замість того, щоб вкладати кошти в 1-2 нові компанії, ми разом можемо інвестувати в 30 нових компаній, таким чином знижуючи ризик невдачі, отримуючи пристойний прибуток – 15% в рік, і досліджуючи ризиковані інвестиції», – сказав Андрій Коробейнікс, співзасновник клубу, член правління Estonian Business Angel Network і відомий підприємець в області технологій з Естонії, який у віці 23 років став мільйонером.

Країни Балтії і Білорусь створили інвестклуб ChangerBAN для колективних інвестицій
https://www.db.lv

Протягом року клуб проведе десять зустрічей в Ризі. Члени клубу зустрінуться з зірками світового рівня в галузі інвестування в ризики, викуплять частки в нових компаніях, обраних чотирма країнами.

Історично склалося так, що Латвія відстає від нової інфраструктури Естонії і мільярдних проектів. Мета ChangerBAN – перетворити Ригу на потужний центр, де будуть зустрічатися люди і ідеї, створюючи нові проекти на мільярди доларів.

Наприклад, в минулому році загальний обсяг інвестицій в Латвії не досяг навіть 3 млн євро і був в 4 рази менший, ніж в сусідній Естонії.

«Наша мета – залучити протягом 3 років нове приватне фінансування в розмірі 20-30 млн євро для нової галузі промисловості, залучити нових підприємців в галузь венчурного капіталу і створити унікальне співтовариство лідерів країн Балтії та Білорусі, зробивши Ригу центром», – пояснює В'ячеслав Небагатих.

ChangerBAN вже залучив понад 20 учасників, серед яких такі відомі латвійські підприємці, як Олександр Мінаєв (власник Kronus, NobleWine), Анатолій Прохоров (власник Proks Capital) та інші.

Якщо Ви хочете вступити до Клубу або шукаєте гроші і мудрість прибалтійських бізнес-ангелів, пишіть на [email protected]


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло