Різдво за зачиненими дверима: Делі накрив найсильніший смог за весь рік

Різдво за зачиненими дверима: Делі накрив найсильніший смог за весь рік

Густий туман триває вже 4 дні, багато авіарейсів перенесено чи скасовано

Різдво за зачиненими дверима: Делі накрив найсильніший смог за весь рік
Twitter @3MinLife

Багато жителів індійської столиці Делі цього року змушені проводити Різдво, зачинившись у своїх оселях, оскільки якість повітря 4-й день поспіль перебуває на критичному рівні через сильний смог, який огорнув місто, пише Reuters.

Концентрація отруйних твердих часток у повітрі досягає 420-450 одиниць, при тому, що небезпечним для здоровʼя вважається перевищення показника в 100 одиниць.

Це найважча криза, пов’язана із забрудненням повітря, за останній рік, зазначає видання. За свідченням синоптиків, смог триматиметься ще мінімум 3 дні через незвичайний застій повітря.

З понеділка в місті тимчасово закрито заводи і зупинено будівельні роботи.

«Ми змушені залишатися вдома через забруднення повітря, незважаючи на різдвяні свята і святкові дні», – сказав фінансовий консультант Аміт Азад, додавши, що після нападу гострого кашлю замість різдвяного подарунка купив цього тижня очищувач повітря, як і багато інших делійців.

Міські чиновники заявили, що причина смогу – надто перевантажений трафік у передсвяткові дні.

Делі – одне з найбільш забруднених міст світу, до чого привело стрімке зростання продажів автомобілів і робота вугільних електростанцій.

Різдво за зачиненими дверима: Делі накрив найсильніший смог за весь рік
Twitter @ksri6699

Екологи стверджують, що федеральна і міська влада діє лише ситуативно і не застосовує заходів, які могли би в довгостроковій перспективі вплинути на джерела забруднення.

«Відсутня політична воля вживати необхідних заходів для стримування рівнів забруднення», – сказав Суніл Дахія, керівник організації GreenPeace в Індії. Він закликав підвищити плату за парковку і знизити залежність від вугільних електростанцій.

Між тим повідомлялося, що Індія на тлі екологічних проблем досить активно розвиває альтернативну енергетику: зокрема, в індійському штаті Гуджарат до 2022 року буде побудований найбільший у світі сонячний парк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті