Що змінюється 1 січня: зарплати, тарифи, пенсії, ціни (перелік)

Що змінюється 1 січня: зарплати, тарифи, пенсії, ціни (перелік)

В новий рік – з новими платіжками

Що змінюється 1 січня: зарплати, тарифи, пенсії, ціни (перелік)
фото Shutterstock

З першого дня нового року вступають в дії раніше прийняті зміни в законодавство, що стосуються підвищення окремим категоріям громадян зарплат і пенсій, змін у виплаті субсидії, збільшення тарифів та ін. ВВС-Україна підготувало короткий підсумковий огляд нових змін.

1. Зарплата військових має зрости на 30%. Мінімальний розмір щомісячної виплати для контрактника має становити 10 тисяч грн, а військовослужбовці, які перебувають в зоні ООС, мають отримувати не менше 20 тисяч грн.

2. З 1 січня мінімальна пенсія зросте для пенсіонерів, старших 65 років, які мають трудовий стаж від 30 років (жінки) та 35 років (чоловіки). Підвищення становитиме 172 грн – до 1669 грн на місяць. Це стосуватиметься близько 2 млн пенсіонерів. Іншим пенсіонерам мінімальну пенсію, яка з грудня 2018 становить 1497 грн, підвищать з 1 липня та 1 грудня 2019 року.

3. Військові пенсіонери – близько 500 тисяч людей – з 1 січня отримуватимуть 75% від суми підвищення. Минулого року ця частина складала 50%, а у 2020 році уряд планує вийти на виплату 100% підвищення.

4. Громадяни, які звертатимуться за комунальними субсидіями з 1 січня 2019 року, отримуватимуть їх вже «живими грошима», – це перший етап «монетизації субсидій», на це у бюджеті виділено 20 млрд грн. Кошти надходитимуть на спеціальний рахунок отримувача субсидії в Ощадбанку.

5. З 1 січня зростуть тарифи на тепло для населення, що, у свою чергу, призведе до подорожчання опалення і гарячої води. У більшості областей підвищення становитиме від 18% до 21%.

6. Дві платіжки за електроенергію. Згідно із законом «Про ринок електричної енергії», від 1 січня 2019 року за електрику треба буде платити двом компаніям – тим, що її розподіляють, і тим, що постачають. Перші платіжки із розділеною платою за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії споживачі отримають у лютому.

7. Подорожчання тютюну. З 1 січня 2019 року відбудеться чергове зростання акцизу на тютюн – на 20%. За півроку – у липні – акциз зросте ще на 9%. Внаслідок цього пачка цигарок може подорожчати на 5 грн у січні і ще на 2-3 гривні у липні 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті