В Росії затримали громадянина США за звинуваченням у шпигунстві

В Росії затримали громадянина США за звинуваченням у шпигунстві

США вимагають консульського доступу до затриманого американця

В Росії затримали громадянина США за звинуваченням у шпигунстві
фото pixabay.com

У понеділок 31 грудня російська ФСБ повідомила, що затримала в Москві за підозрою в шпигунстві громадянина США Пола Уілана.

Спецслужба заявила, що Уілана було затримано 28 грудня «при проведенні шпигунської акції». Слідче управління ФСБ порушило проти американця кримінальну справу за ст. 276 КК (шпигунство). У ФСБ зазначили, що зараз проводяться слідчі дії.

Повідомляється, що заарештований американець не мав дипломатичного паспорта. Це перший арештований в Росії за звинуваченням у шпигунстві американець з 1999 року, коли таке обвинувачення було пред'явлено колишньому офіцерові ВМС США Едмонду Поупу.

Сполучені Штати вимагають забезпечити консульський доступ до американського громадянина, затриманого російською владою, повідомив Держдепартамент, на який посилається Голос Америки.

«МЗС РФ офіційно повідомила нам про затримання громадянина США, – йдеться в заяві Держдепу. – Зобов'язання Росії, відповідно до Віденської конвенції, вимагають від неї, щоб вона надала консульський доступ до затриманого. Ми вимагаємо цього доступу і очікуємо, що російська влада його надасть».

Як пишуть Ведомости, якщо він Уілан виявиться кадровим співробітником спецслужб, то Росія зможе поставити питання про його обміні на особливо цінних для себе людей, але в будь-якому випадку може виникнути питання про його обміні на громадян Росії, заарештованих в США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті