Захворіло у світі
93,158,547
Померло у світі
1,995,273
Вилікувалось у світі
51,421,906
Захворіло в Україні
1,146,963
Померло в Україні
20,542
Вилікувалось в Україні
847,391
Сіндзо Абе пообіцяв, що «не виганятиме» росіян із переданих Японії Курильських островів

Сіндзо Абе пообіцяв, що «не виганятиме» росіян із переданих Японії Курильських островів

Японський прем’єр вірить, що в разі укладення мирного договору на островах житимуть і японці, і росіяни

Сіндзо Абе пообіцяв, що «не виганятиме» росіян із переданих Японії Курильських островів
фото Wikivoyage

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що в разі передачі частини Південних Курил Японії звідти не будуть «виганяти» росіян, які там проживають.

Як відомо, Японія та СРСР після Другої світової так і не підписали мирний договір. Токіо оскаржує у Москви чотири південнокурильські острови.

Восени минулого року сторони дійшли згоди стосовно прискорення переговорів про укладення миру на підставі декларації 1956 року. В декларації обумовлено, що Японія повертає собі два острови.

Можлива передача частини Курильських островів Японії повинна проходити за повною згодою на це з боку місцевих жителів і не передбачає переселення росіян з цих територій, заявив прем’єр-міністр Японії у ефірі одного з телеканалів.

Цей процес  має відбуватися таким чином, щоб росіяни, які проживають на островах, погодилися з переходом приналежності територій до Японії, підкреслив прем'єр.

«Всі, хто зараз живуть на островах, – росіяни. На жаль, колишні японські жителі островів потрапили в ситуацію, при якій вони більше не можуть там проживати», – додав Абе.

Він також заявив, що докладе зусиль для реалізації концепції, згідно з якою японці і росіяни зможуть там жити і працювати разом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті