Захворіло у світі
59,192,123
Померло у світі
1,396,673
Вилікувалось у світі
37,914,015
Захворіло в Україні
647,976
Померло в Україні
11,263
Вилікувалось в Україні
299,358
Австрія оподаткує технологічних гігантів, не чекаючи спільного рішення ЄС

Австрія оподаткує технологічних гігантів, не чекаючи спільного рішення ЄС

Услід за Францією, в Австрії хочуть якнайшвидше ввести «цифровий податок»

Австрія оподаткує технологічних гігантів, не чекаючи спільного рішення ЄС
фото pixabay.com

Канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив, що слідом за Францією в країні також буде введено податок на великі інтернет- та технологічні компанії, ще до того, як це рішення буде прийнято в масштабах усього ЄС. Про це повідомляє phys.org.

Франція, яка наполягає на введенні так званого податку GAFA, названого на честь Google, Apple, Facebook та Amazon, з 1 січня вводить свій власний податок, щоб гарантувати, що світові гіганти платитимуть справедливу долю податків у Європі.

«Буде справедливо, щоб інтернет-гіганти в Європі платили відповідну суму податку, – йдеться в заяві Курца. – На додачу до загальноєвропейських дій, ми також діятимемо на національному рівні. Ми введемо цифровий податок в Австрії».

Також він додав, що решта країн – членів ЄС «у принципі погоджуються, що такий податок є необхідним».

Зазначається, що наразі над деталями та процесом їх реалізації в країні працює міністр фінансів Австрії Хартвін Льогер. Новий закон, як очікується, набере сили в межах запланованих урядом податкових реформ у 2020 році.

«Мета є очевидною – обкласти податком компанії, які отримують величезні прибутки онлайн, але не платять з них жодних податків, як Facebook чи Amazon», – сказав Курц.

Згідно із діючим нині законодавством, технологічні гіганти наразі можуть декларувати свої доходи в будь-якій країні ЄС і зазвичай обирають ті, які мають низькі податки, такі як Ірландія, Нідерланди або Люксембург. У зв’язку із цим, за підрахунками єврокомісара з питань конкуренції Маргрет Вестагер, ці компанії сплачують всього 9%, тоді як решта інших – 23%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті