Американські прокурори можуть використати звіт McKinsey для екстрадиції Фірташа – NYT

Американські прокурори можуть використати звіт McKinsey для екстрадиції Фірташа – NYT

Консалтингова фірма виявила, що український олігарх міг або давати, або рекомендувати хабарі індійським чиновникам

Американські прокурори можуть використати звіт McKinsey для екстрадиції Фірташа – NYT
Дмитро Фірташ
фото УНІАН

Видання The New York Times опублікувало інформацію про те, що запит на екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа американські прокурори проаргументували звітом, який підготувала міжнародна консалтингова фірма McKinsey на замовлення компанії Boeing.

Авіавиробник попросив McKinsey оцінити ймовірність співпраці з Фірташем щодо видобутку титану в Індії для виробництва літака 787 Dreamliner – пропозицію потенційною вартістю у $500 млн на рік.

Зазначається, що експерти проінформували Boeing про ризики співпраці з олігархом та рекомендували бути обережним. До їхньої оцінки був доданий слайд, на якому зазначалось, що план Фірташа полягав, серед іншого, у тому, щоб «поважати традиційний бюрократичний процес, включно з використанням хабарів». Також було визначено вісім «ключових індійських чиновників», вплив яких був необхідний для підписання відповідної угоди.

Український олігарх, у свою чергу, заперечив, що пропонував своїм потенційним партнерам платити хабарі, або мав будь-які відносини з McKinsey, або був знайомий з документом.

Американські прокурори назвали документ «чітким доказом» того, що підприємство Фірташа повідомило Boeing «про план підкупу державних чиновників в Індії, який вже був на стадії реалізації».

Майже через півроку після арешту Фірташа Boeing заявив, що відмовився від угоди та знайшов інше джерело титану.

Нагадаємо, що Фірташ вже кілька років знаходиться під домашнім арештом у Відні, де був заарештований 12 березня 2014 року. Бізнесмен був затриманий за запитом США, які відтоді домагаються його екстрадиції за звинуваченням у підкупі індійських чиновників для отримання ліцензій на видобуток титановмісних мінералів. 

Віденський суд обрав Фірташу запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але згодом погодився випустити його під заставу в 125 млн євро. Після цього цей же суд відхилив запит Міністерства юстиції США щодо екстрадиції Фірташа.

Після ще одного запиту США на екстрадицію, який було також відхилено, Віденський суд знову відпустив бізнесмена під зобов’язання регулярно з’являтися до суду та не покидати територію Австрії.

Після цього Фірташ знову заявив, що не винний, а запити США та Іспанії є частиною кампанії з його переслідування.

Як повідомлялось, у грудні 2017 року Верховний суд Австрії (Oberster Gerichtshof Österreichs) визнав апеляцію українського олігарха Дмитра Фірташа з проханням переглянути як помилковий вердикт Апеляційного суду Австрії (Österreichischen Obersten Gerichtshofs), яким всупереч рішенню суду першої інстанції дозволив його екстрадицію до США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті