Finnair визнана найбезпечнішою авіакомпанією світу

Finnair визнана найбезпечнішою авіакомпанією світу

Серед аутсайдерів рейтингу безпеки – авіаперевізники з Росії, Ефіопії та Індонезії

Finnair визнана найбезпечнішою авіакомпанією світу
фото pixabay.com

Фінська компанія Finnair визнана найбезпечнішим авіаперевізником світу в 2018 році. Про це пише Deutsche Welle із посиланням на звіт гамбурзького Центру досліджень авіакатастроф (JACDEC), оприлюднений 3 січня.

JACDEC щороку публікує рейтинг безпеки пасажирських авіаперевізників. До рейтингу входять 100 найбільших авіакомпаній світу.

Друге місце у 2018 році посіла авіакомпанія Scoot (Сінгапур), третє – Norwegian Air Shuttle (Норвегія). Компанія-переможець 2017 року – Emirates – опинилася на четвертій позиції. П'яте місце посіла іспанська Air Europa. Німецька Lufthansa зайняла 21-ше місце.

Останні місця в рейтингу безпеки авіаперевезень посіли перевізники з Росії, Ефіопії та Індонезії.

Упродовж останніх 25 років рівень безпеки авіаперевезень зріс учетверо, зазначили у JACDEC із посиланням на статистику. «Стовідсоткової безпеки ніколи не буде, але з огляду на 4 млрд пасажирів щороку літак є одним із найбезпечніших видів транспорту», – повідомив експерт Центру дослідження авіакатастроф Ян-Арвед Ріхтер.

Загалом у 2018 році внаслідок аварій літаків загинули 562 людини. У 2017 році було 40 жертв.
За даними JACDEC, найбільш ризикований етап польотів – приземлення (35,6% аварій). Ще 14% припадає на етап злету літаків.

Рейтинги JACDEC базуються на статистиці аварій авіакомпаній за останні 30 років, специфіці країн, в яких вони працюють, особливостях маршрутів та інших факторах.

 Раніше Mind публікував рейтинг найкращих авіакомпаній світу – з точки зору пасажирів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті