ТОП-10 власників компаній, хто втратив найбільше у 2018-му через обвал акцій

ТОП-10 власників компаній, хто втратив найбільше у 2018-му через обвал акцій

Через непрогнозовані явища на ринку деякі компанії втратили мільярди доларів

ТОП-10 власників компаній, хто втратив найбільше у 2018-му через обвал акцій
фото Shutterstock

Минулий рік виявився надзвичайно складним для технологічних компаній та гігантів медіа-бізнесу. Це пояснюється високою волатильністю ринку, а також торговими війнами.

Пропонуємо перелік власників, хто втратив найбільше статків у 2018 році за короткий період часу через зменшення капіталізації своїх компаній.

1. Марк Цукерберг

- $18,7 млрд

Статки: $52,5 млрд

Наступного дня після того, як Facebook повідомила про незадовільні результати в II кварталі, акції компанії впали на 19%, в результаті чого статки Цукерберга зменшилися на $15,4 млрд.

2. Амансіо Ортега

- $16,2 млрд

Статки: $59,6 млрд

Зростання заснованої Ортегою в 1975 році компанії Inditex (мережа магазинів одягу Zara) суттєво сповільнилося. Вартість акцій знижувалася протягом року на тлі падіння прибутку і негативних прогнозів аналітиків.

3. Георг Шеффлер

- $14 млрд

Статки: $12,4 млрд

Зниження продажів автомобілів в Європі й Китаї негативно позначилося на показниках компанії з виробництва шин Continental AG, яка належить Георгу Шеффлеру і його матері. У листопаді компанія оголосила про зростання продажів на менш ніж 1% в 2018 році порівняно з 8,5% в 2017 році. В цьому році акції компанії обвалилися приблизно на 46%.

4. Ма Хуатен

- $10,1 млрд

Статки: $35,1 млрд

Для інтернет-гіганта Tencent, який очолює Ма Хуатен, це був важкий рік. Акції компанії впали на більш ніж 25% після проблем з новими додатками і падінням квартального прибутку.

5. Карлос Слім Елу

- $9,3 млрд

Статки: $56,8 млрд

Зміцнення долара в 2018 році боляче вдарило по ринках, що розвиваються, і валютах Латинської Америки, де працює найбільша телекомунікаційна компанія America Movil, що належить Сліму Елу. Її акції знизилися на 19% в минулому році.

6. Жорже Паоло Леманн

- $9,2 млрд

Статки: $20 млрд

Наприкінці жовтня після повідомлень про зниження продажів пива компанія Anheuser-Busch InBev, яка належить Леманну, оголосила про скорочення на 50% своїх дивідендів за 2018 рік. Бізнесмен також володіє часткою в харчовому гіганті Kraft Heinz, у якого також був дуже поганий рік: прибуток впав на 33% в III кварталі порівняно з попереднім роком.

7. Чароен Сірівадханабхакді

- $7,24 млрд

Статки: $12,8 млрд

Акції компанії Thai Beverage, чиїм власником є Сірівадханабхакді, впали на 39% за минулий рік, переважно через різке зниження прибутку. ThaiBev – одна з найбільших компаній Південно-Східної Азії, що об'єднує виробництво спиртних напоїв і пива в єдину організацію.

8. Полліанна Чу

- $7,2 млрд

Статки: $2 млрд

Фінансова група Kingston гонконгського підприємця Полліанна Чу втратила більше як три чверті своєї ринкової вартості в 2018 році.

9. Ван Вей

- $6,7 млрд

Статки: $13 млрд

Акції поштової компанії S. F. Holding, яку також називають «китайським Fedex», впали на більш ніж 30% за останні 12 місяців у зв'язку з уповільненням бізнесу у великих китайських високотехнологічних фірм.

10. Чжоу Цюньфей

- $6,3 млрд

Статки: $3,5 млрд

Чжоу, яка ще недавно була найбагатшою жінкою в світі, стала жертвою торгової війни між США і Китаєм. Акції заснованої нею Lens Technology, виробника захисного скла для смартфонів, обвалилися на 64% в 2018 році.

За матеріалами Вести.Экономика

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло