Світовий банк знизив прогноз щодо зростання світової економіки

Світовий банк знизив прогноз щодо зростання світової економіки

Тиск на фінансові ринки та торгова напруга можуть зрости та привести до послаблення темпів росту світової економіки, попереджають експерти організації

Світовий банк знизив прогноз щодо зростання світової економіки
фото www.worldbank.org

Світовий банк спрогнозував, що темпи росту світової економіки в 2019 році уповільняться з 3% до 2,9%. Про це йдеться із доповіді «Перспективи розвитку світової економіки», опублікованій на сайті організації.

«Обсяги міжнародної торгівлі та активності в обробній промисловості знижуються, зберігається підвищена напруга в торгових відносинах та стають більш жорсткими  умови фінансування. На фоні нещодавніх епізодів тиску з боку фінансових ринків, темпи росту країн, з ринковою економікою, що формується та країн, що розвиваються, уповільнились і згідно з пронозами не перевищать 4,2% цього року. Економічний підйом в країнах-експортерах сировинних товарів очікується нижчим раніше прогнозованого, а зростання в країнах-імпортерах сировинних товарів уповільнюється. Ризики погіршення ситуації є більш вагомими. Тиск на фінансові ринки та торгова напруга можуть зрости та привести до послаблення темпів росту світової економіки», – йдеться в документі.

В 2020-2021 роках світові показники росту знизяться за більше – до 2,8%.

Тенденція не ослаблення не оминула і регіон Європи, зокрема такі країни як Україна, Росія та Казахстан.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті