НБУ дозволив CIT-компаніям надавати послуги зберігання готівки

НБУ дозволив CIT-компаніям надавати послуги зберігання готівки

Зміни набирають чинності з 9 січня 2019 року

НБУ дозволив CIT-компаніям надавати послуги зберігання готівки
Фото: УНІАН

Національний банк розширив перелік видів діяльності CIT-компаній та оновив порядок видачі ліцензій на надання банкам послуг з інкасації. Про це сказано в повідомленні НБУ.

Положення розширює перелік видів діяльності юридичних осіб, які мають право надавати банкам послуги з інкасації (Cash-in-Transit компаній або СІТ-компаній), а також суттєво удосконалює порядок видачі ліцензій на надання банкам послуг з інкасації.

Окрім надання безпосередньо послуг з інкасації, CIT-компанії матимуть можливість розширити власну діяльність на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки, за умови отримання відповідного погодження Національного банку.

Надання CIT-компаніями таких послуг суттєво розширить можливості для аутсорсингу в сфері готівкового обігу.

Положення встановлює більш жорсткі вимоги до фінансового стану, структури власності, ділової репутації керівників та власників істотної участі CIT-компаній.

Відтепер для отримання ліцензії на право надання банкам послуг з інкасації юридична особа повинна мати кошти в розмірі, передбаченому бізнес-планом на перший рік діяльності, але не менше 2 млн грн (для надання послуг з інкасації) та 3 млн грн (для діяльності з оброблення та зберігання готівки).

Крім того, відповідні юридичні особи повинні будуть відповідати вимогам щодо прозорості структури власності, зокрема відсутності циклічної структури власності та відсутності у ній трастових конструкцій.

Ліцензії CIT-компаніям видаватимуться шляхом внесення відповідного запису до електронного реєстру ліцензій.

Перевірити наявність та статус ліцензії у будь-який час можна за допомогою веб-сайту НБУ.
Зазначені зміни набирають чинності з 9 січня 2019 року.

Нагадаємо: сьогодні в Україні здійснюють діяльність 9 CIT-компаній, що отримали ліцензію Національного банку на надання банкам послуг з інкасації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті