Тім Кук за 2018 рік заробив понад $15 млн, що у 283 рази більше, ніж звичайний працівник Apple

Тім Кук за 2018 рік заробив понад $15 млн, що у 283 рази більше, ніж звичайний працівник Apple

Середньостатистична зарплатня працівника корпорації складає $55 426

Тім Кук за 2018 рік заробив понад $15 млн, що у 283 рази більше, ніж звичайний працівник Apple
Тім Кук
фото twitter.com/tim_cook

Генеральний директор Apple Тім Кук за 2018 рік заробив понад $15 млн. Про це повідомляє Business Insider із посиланнями на дані Комісії з цінних паперів та бірж США.

Ця сума включає в себе базовий оклад в розмірі $3 млн, $12 млн – у вигляді стимулів для досягнення цілей, пов’язаних з продажами та операційним прибутком, та $294 082 для оплати перельотів приватним літаком Кука.

Втім, ця сума жодним чином не стосується прибутків від акцій Apple. Зазначається, що Кук раніше цього року перевів у готівку свої акції компанії на $121 млн, крім того, він має ще понад 1,5 млн акцій компанії на суму $189 млн.

Днями Apple оприлюднила, скільки заробляє її середньостатистичний працівник за рік, ця сума становить $55 426. Втім, варто врахувати, що деякі працівники отримують більше, а деякі, наприклад ті, хто працюють в роздрібних магазинах, менше.

Таким чином, можна порахувати, що очільник компанії отримав за рік зарплатню, у 283 раза більшу, ніж звичайний працівник Apple.

Інші топ-менеджери також отримали гарний заробіток. Так, фінансовий директор Лука Маестрі, генеральний радник Кейт Адамс, глава роздрібної торгівлі Анджела Арентс та головний операційний директор Джефф Вільямс, за даними SEC, заробили понад $26 млн кожен.

«Ми вважаємо, що компенсація, виплачена вказаним посадовим особам за 2018 рік, відповідним чином відображає та винагороджує їхній вклад у нашу роботу», – йдеться в заяві Apple. 

Тім Кук за 2018 рік заробив понад $15 млн, що в 283 рази більше, ніж звичайний працівник Apple
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті