Екс-глава ЦРУ назвав Путіна подарунком для НАТО

Екс-глава ЦРУ назвав Путіна подарунком для НАТО

Вперше з часів холодної війни з'явилася реальна зовнішня загроза

Екс-глава ЦРУ назвав Путіна подарунком для НАТО
фото Shutterstock

Колишній глава ЦРУ генерал Девід Петреус зазначив, що президент РФ Владімір Путін став «найбільшим подарунком для НАТО з часів закінчення холодної війни». Про це він заявив на конференції Raisina Dialogue в Індії, передає РБК.

За словами Петреуса, прихід Путіна до влади дав НАТО новий поштовх до розвитку, а завдяки агресивній політиці Путіна США, як і раніше, залишаються «опорою» для багатьох країн світу.

Генерал наголосив, що Вашингтон робить для НАТО набагато більше, ніж інші члени альянсу, і критикує їх за те, що ті недостатньо спонсорують цю військову організацію.

Петреус також зазначив, що адміністрація Трампа не тільки продовжує розвивати плани своїх попередників з перекидання американських військовослужбовців і техніки в Європу, але й займається розвитком НАТО в регіоні.

Звіт групи IHS Markit за минулий рік показав річне зростання сукупних витрат країн світу на оборону. Так, оборонний бюджет США зріс на 7% – до $702,5 млрд. Росія витратила на оборону $51,6 млрд, Китай – $207,6 млрд.

Видання Business Insider за обсягами фінансування поставило на перше місце американські збройні сили, друге місце посіла Росія, трійку замкнув Китай.

Hаніше Трамп заявив, що Японія, Південна Корея та «інші багаті країни» мають платили США за військову підтримку.

Нагадаємо: у Чорне море увійшов десантний корабель американської морської піхоти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло