Демократи США заблокували нові санкції проти уряду Башара Асада

Демократи США заблокували нові санкції проти уряду Башара Асада

Вони заявили, що це помста за «шатдаун», і за жоден закон голосувати не будуть до вирішення цієї проблеми

Демократи США заблокували нові санкції проти уряду Башара Асада
фото Shutterstock

Демократи в складі конгресу США в середу в більшості відмовилися голосувати за законопроект, який передбачає введення нових санкцій проти влади Сирії. За їх словами, вони не стануть голосувати за жодний законопроект, який не має стосунку до вирішення проблеми «шатдауну», передає Bloomberg.

У процедурі голосування взяли участь тільки 56 конгресменів при необхідному мінімумі в 60.

Згаданий законопроект передбачав введення санкцій проти суб'єктів, які співпрацюють з урядом президента Сирії Башара Асада, зокрема, в сфері постачання запчастин для літаків і торгівлі нафтопродуктами.

«Шатдаун» – часткове закриття ключових установ та міністерств – діє в США діє з 22 грудня. Установи не можуть працювати, оскільки не прийнято новий бюджет, в якому було б передбачено їх фінансування.

Конгресменам США поки що не вдалося досягти згоди щодо проекту держбюджету, оскільки президент Дональд Трамп і республіканці в ультимативному порядку хочуть включити в нього $5,7 млрд на спорудження стіни на кордоні з Мексикою.

Демократи зі свого боку заявляють, що ніколи не схвалять виділення на це грошей з федеральної скарбниці.

Раніше Трамп заявив, що може побудувати стіну на кордоні з Мексикою і без згоди Конгресу, якщо оголосить «шатдаун» надзвичайною ситуацією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті